Dzisiaj jest poniedziałek, 25 marca 2019 r., 84 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Będą złote ramy, płaskorzeźby i betonowa fontanna. W piątek rozstrzygniecie przetargu na saunarium
Dodał: MaG, 25-04-2018 10:07, odsłon: 3705
Koncepcja wyglądu saunarium.fot. Oficjalny fanpage burmistrza Romualda Zawodnika
Koncepcja wyglądu saunarium.fot. Oficjalny fanpage burmistrza Romualda Zawodnika

Grota lodowa, trzy rodzaje saun , płaskorzeźby, wazony i obraz w pozłacanej ramie. To część wyposażenia budynku pawilonu sportowego, w którym ma powstać nowoczesne saunarium z odnową biologiczną. Do przetargu ogłoszonego przez PWKC stanęła tylko jedna firma.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze w Pionkach przedstawiło informację z otwarcia ofert przetargu nieograniczonego na dostawę, montaż i uruchomienie sprzętu na potrzeby saunarium. Z informacji przedstawionej przez PWKC publiczne otwarcie ofert odbyło się w  23 kwietnia w siedzibie spółki. Do przetargu przystąpiła tylko jedna firma NASPA Dorota Szymańska z Będzienic, która zaoferowała wykonanie inwestycji za  kwotę 690 756,93 zł. Przed otwarciem oferty spółka zadeklarowała kwotę ponad 700 tys. złotych, które przeznaczy na inwestycję.

Z informacji przedstawionych przez prezesa spółki Krzysztofa Kowala decyzja w sprawie rozstrzygnięcia przetargu nie została jeszcze podjęta.

- W tej chwili nastąpiło otwarcie ofert. Przetarg nie został jeszcze rozstrzygnięty. Myślę, że nastąpi to w najbliższy piątek – poinformował przez spółki Krzysztof Kowal

MOZAIKI I ZŁOTE RAMY

Zgodnie ze specyfikacją zamówienia pomieszczenia, w których znajdzie się saunarium zostanie wyposażone w wiele udogodnień oraz zyska wyjątkową aranżację wnętrza. Korzystających z tego obiektu zachwyci zapewne wygląd betonowej fontanny, rozmieszczone w pomieszczeniach rzeźby, płaskorzeźby, ciekawie wyglądające  wazony,  obraz w pozłacanej ramie oraz mozaiki.

- Nie ma tam złota  z 30 karatów tak jak to się robi w przypadku obrazów sakralnych, będzie to typowy kolor złoty – dodaje prezes Kowal.

Inwestycja będzie realizowana z środków zewnętrznych. Na ten cel będzie zaciągnięta pożyczka – Posiłkować się będziemy środkami zewnętrznymi – potwierdza prezes PWKC.

 

OPOZYCJA GRZMI- MIESZKAŃCY ZAPŁACĄ

O komentarz w sprawie budowy saumarium, które ma powstać w pawilonie sportowym poprosiliśmy radnego Krzysztofa Bińkowskiego. Jak twierdzi, za wszystkie pomysły radnych z koalicji burmistrza i tak w efekcie końcowym zapłacą mieszkańcy Pionek.

- Jest to kolejny pomysł burmistrza, który zupełnie nie budzi mojego zdziwienia i nie jest dla mnie zaskoczeniem. Pan burmistrz razem ze spolegliwymi mu radnymi, ponosi pełną odpowiedzialność. Ja podkreślam na każdej sesji Rady Miasta, że burmistrz i radni z jego koalicji oraz radni PSL-u urządzają groteskę i kpinę z mieszkańców i powagi tego urzędu. - komentuje realizację tego projektu radny Krzysztof Bińkowski - Przeraża mnie fakt, że ten stan rzeczy przyczynia się do degradacji finansów miasta i biedy, z której Pionki nie podniosą się już nigdy. Za wszystkie „Bizantyjskie” i inne kosmiczne pomysły typu szklane sufity, sauny zapłacimy My mieszkańcy – dodaje radny.

 

Komentarz w tej sprawie przedstawił również radny Wojciech Maślanek, który od początku    jest bezpośrednio zaangażowany w cały proces realizacji tej inwestycji.

- Zacznę od pytania: czy zarząd miejskiej spółki PWKC jako "awaryjny" saunaryjny inwestor działa na jej niekorzyść? Moje zdanie w sprawie marnotrawienia miejskich środków finansowych przy największej miejskiej inwestycji - budowa pawilonu sportowego na stadionie miejskim przez pana Zawodnika i większości Rady Miasta (nadmienię do dzisiejszego dnia inwestycja nierozliczona a obiekt powinien być zamknięty zgodnie z decyzjami inspektorów: powiatowego i wojewódzkiego) jest niezmienne i krytyczne od jej początku. - stwierddza radny Wojciech Maślanek - Zaprojektowanie kompleksu saun z takim rozmachem i kosztami które mogą sięgnąć nawet 1 mln zł. wraz z odsetkami od zaciągniętego kredytu za które My Mieszkańcy zapłacimy w mediach czyli w wodzie i ciepłe. Pytanie które nasuwa się w tej chwili to czy spółka miejska PWKC nie ma ważniejszych i pilnych potrzeb jak inwestowanie w przestarzałą infrastrukturę czy projekty i odwadnianie ulic niż spełnianie bardzo kosztownych zachcianek i prywatnych potrzeb Pana Zawodnika? Swoją drogą chciałbym poznać w tej sprawie opinię Rady Nadzorczej PWKC bo moim zdaniem spółka inwestuje w przedsięwzięcie niedochodowe do którego My Mieszkańcy będziemy ciągle dokładać – dodaje Maślanek


Zgodnie ze specyfikacją warunków zamówienia termin wykonania przewidziany jest na 9 sierpnia 2018. Za termin wykonania zamówienia przyjmuje się dzień zgłoszenia Zamawiającemu przez Wykonawcę gotowości do odbioru przedmiotu umowy.

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
W jakim świecie My żyjemy ? Nie można tego zatrzymać ? Ludzie z ul. Kościuszki pływają w dziurach z błotem , szpital biedny , ulice i chodniki dziurawe ......Dla kogo to ? Dla emeryta , który nie ma na jedzenie i leki ? To Bizancjum ma pospólstwo onieśmielać ? Będą wchodzić z czapką w ręce ? Wstydu brak .
Dodane obrazki:
25-04-2018, 10:51:38
+ 199
- 173
odpowiedz
To jest ewidentna sprawa do prokuratury z art. 231 kk. oraz 296 kk. Gdzie jest Rada Miasta ? Gdzie jest Regionalna Izba Obrachunkowa ? To są kpiny z mieszkańców, a ktoś uskutecznia osobiste deiacje.
25-04-2018, 11:15:44
+ 190
- 172
odpowiedz
Czy spółka miejska ktòra ma za zadanie zaopatrzenie mieszkańców w podstawowe media: wodę i ciepło może inwestować w sauny, jak udowadniają to ościenne gminy np. Radom czy Kozienice - niedochodowe przedsięwzięcie? Panie Prezesie spółki czy Mieszkańcy i Miasto nie mają pilniejszych potrzeb i inwestycji? Ostatnio na komisji w Radzie Miasta stwierdził Pan że spółka nie posiada środków finansowych na odwodnienie ul. Aleje Lipowe i Centralnej Kolonii. Teraz natomiast staje Pan na baczność i wykonuje Pan z punktu widzenia spółki ŚMIESZNE polecenie Pana Zawodnika zadłużając jednocześnie podmiot którym Pan zarządza. "Ciekawa strategia", gratuluję poczucia humoru!

Państwo radni z pionkowskiego PSL- u do tej pory wiernie kooperujący z Panem Zawodnikiem, co wy na to? Mieszkańcy pytają ...?
25-04-2018, 12:06:50
+ 188
- 171
odpowiedz
Panie Kowal, a jakie to środki zewnętrzne będą ? Z kieszeni mieszkańców. Podzieli Pan los Zawodnika jesienią. A z jaką to literą prawa finasuje Pan tą zabawkę Zawodnikową ? Jakie to przepisy prawa handlowego w tej konkretnej spółce zezwalają Panu na to ? Mozee razem bęziecie chodzili moczyć graty w jakuzzi ?
25-04-2018, 16:13:11
+ 167
- 171
odpowiedz
Nowicjusz
To w koncu ile pieniędzy w sumie będzie kosztował ten stadion łącznie tzn:budowa i przerobki+orlik atletyczny+ul sportowa dojazd+sauna? czy ktoś jeszcze może się doliczyć łącznych kosztów jakie samorzad pionkowski poniesie z tytułu tego obiektu odliczając oczywiście te dofinansowania
26-04-2018, 07:17:12
+ 82
- 110
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook