Dzisiaj jest środa, 20 czerwca 2018 r., 171 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Będą naprawiać drogę do Królewskich Źródeł. Możliwe utrudnienia w ruchu
Dodał: JaW, 18-05-2017 09:05, odsłon: 11523

Jak informuje Nadleśnictwo Kozienice w dniach 22-26 maja będzie wykonywany remont gwarancyjny drogi dojazdowej do Królewskich Źródeł. Prace prowadzone będą na odcinku 1,5 km, począwszy od parkingu przy obiekcie. Obecnie ten fragment drogi przypomina bardziej poligon dla wojsk pancernych, gdzie jedna dziura jest tuż obok drugiej i trzeba bardzo uważać, żeby nie uszkodzić auta.

Jak tłumaczy zastępca nadleśniczego Artur Mazur, roboty zaplanowano właśnie w tym terminie, żeby wykorzystać wprowadzony od 15 maja okresowy zakaz wstępu do lasu. Zakaz związany jest z wykonywanymi aktualnie opryskami agrolotniczymi przeciw chrabąszczom. Gdyby wykonawstwo remontu przeciągnęło się i w międzyczasie zakaz wstępu zostałby odwołany, możliwe jest spotkanie się z utrudnieniami wynikającymi z pracy maszyn drogowych.

 

Wykonawcą remontu jest firma DROGMAR z Grójca, z którą Nadleśnictwo Kozienice wynegocjowało po raz kolejny wykonawstwo robót w ramach gwarancji ( tzn. bez kosztów). Stało się tak pomimo zastrzeżeń wykonawcy, że uszkodzenia drogi następują ze względu na jej niewłaściwą eksploatację.

 

- Apelujemy o przestrzeganie przez turystów dopuszczalnej prędkości przewidzianej technologicznie dla dróg tłuczniowych, czyli maksymalnie 30 km/h – mówi Artur Mazur, zastępca nadleśniczego w Nadleśnictwie Kozienice.

 

Jazda na terenach leśnych dopuszczona jest ustawowo z prędkością maks. do 30 km/h i łamanie tego przepisu jest wykroczeniem drogowym zagrożonym karą mandatu.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook