Dzisiaj jest czwartek, 20 czerwca 2019 r., 171 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Bardzo dobra wiadomość dla najemców mieszkań komunalnych. Będą mieli rok na podjęcie decyzji o wykupie mieszkania za 5% wartości
Dodał: MaG, 10-12-2018 15:56, odsłon: 4419
fot.pixabay
fot.pixabay

Rok na podjęcie decyzji i złożenie wniosku o wykup mieszkania z 95% bonifikatą. Warunek jest jeden - jednorazowa zapłata. Nowy projekt uchwały został złożony w biurze rady. Najbliższa sesja odbędzie się 19 grudnia.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Jeszcze przed świętami radni zdecydują o zasadach sprzedaży komunalnych lokali mieszkalnych i użytkowych będących własnością miasta. Według przedłożonego projektu uchwały wykup mieszkania będzie możliwy z uwzględnieniem maksymalnie 95% bonifikaty.

- Od ceny lokalu mieszkalnego sprzedawanego jako odrębna nieruchomość w trybie bezprzetargowym, wyraża się zgodę na udzielenie bonifikaty w wysokości 95% ceny lokalu pod warunkiem, że wykup zostanie zgłoszony w terminie do 31 grudnia 2019 roku – czytamy w projekcie uchwały

To dobra wiadomość dla wszystkich osób, które planowały wykup mieszkania komunalnego ale ze względu na obniżoną wysokość bonifikaty do 60%  lub 55% wstrzymały się od tego zamiaru. Przypomnijmy, decyzję o zmniejszeniu wysokości bonifikaty podjęła poprzednia rada  w maju tego roku.

Dwa warunki

W okresie od 2015 roku do maja 2018 wpłynęło 50 wniosków o wykup lokali komunalnych po obowiązującej w tym okresie bonifikaty 95%. Burmistrz wstrzymał sprzedaż lokali i co za tym idzie nie doszło do ich zbycia. Po wprowadzeniu nowych bonifikat (obecne obowiązujących) w wysokości 60% przy jednorazowej wpłacie i 55% przy płatności na raty do pionkowskiego urzędu wpłynęło tylko 10 wniosków o wykup mieszkań komunalnych. Ostatecznie nie doszło do sprzedaży żadnego z tych lokali, ponieważ najemcy z przyczyn finansowych zrezygnowali z zakupu.

- Obniżenie bonifikaty stało się barierą finansową dla najemców, którzy chcieliby wykupić zajmowany lokal – czytamy w uzasadnieniu do uchwały - Wobec powyższego w celu zrealizowania działań opisanych w programie gospodarowania zasobem mieszkaniowym w tym planu sprzedaży lokali komunalnych (w 2018r. 60 szt. w 2019 – 20 szt.) i co za tm idzie racjonalizacji gospodarki mieszkaniowej proponuje się wprowadzenie bonifikaty 95% ceny lokalu. Bonifikatą objęta zostanie sprzedaż lokali, których najemcy złożą stosowne wnioski o wykup w terminie do 31 grudnia 2019 roku i lokale te zostaną przeznaczone do sprzedaży. - czytamy w dalszej części uzasadnienia.

Projekt uchwały przewiduje powrót do obecnie (60% i 55%) obowiązujących stawek bonifikat od 1 stycznia 2020 roku. Jeśli radni zdecydują się na przyjecie tej propozycji to uchwała wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa MazowieckiegoMazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Nowicjusz
Czy wiadomojaki musi być minimalny okres wynajmu, który upoważnia do wykupu mieszkania?
11-12-2018, 15:27:25
+ 10
- 2
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook