Dzisiaj jest sobota, 06 czerwca 2020 r., 158 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Aparat USG o wartości blisko 200 tysięcy złotych trafi do szpitala w Pionkach. Możliwe także oddłużenie placówki
Dodał: DL, 02-04-2020 16:54, odsłon: 2363
Fot. ilustracja/pixabay.com
Fot. ilustracja/pixabay.com

Jak poinformował starosta radomski Waldemar Trelka, w czwartek, 2 kwietnia Zarząd Powiatu zdecydował o przekazaniu 50 000 złotych na wsparcie powiatowej służby zdrowia w postaci zakupu aparatu USG dla szpitala w Pionkach. Koszt zakupu tego specjalistycznego urządzenia to około 170 tysięcy złotych. Istotny fakt stanowi zaakceptowanie przez Zarząd Powiatu procedury oddłużania szpitala w naszym mieście.

 

 

Aparaty zgodnie z ostatnią decyzją Zarządu Powiatu finansowane będą z pieniędzy zaoszczędzonych z powodu odwołania Festynu Rodzinnego w naszym mieście. - Kierowałem też pismo do Roberta Kowalczyka, burmistrza Pionek, z prośbą o partycypację w zakupie USG dla szpitala w podobnej kwocie. Nowoczesny aparat USG jest niezbędny dla funkcjonowania poradni ginekologiczno-położniczej, ale również innych poradni specjalistycznych, ponieważ urządzenie, które chcemy kupić posiada wiele głowic do różnego rodzaju badań. Przypomnę, że Zarząd zdecydował ostatnio, że odwołamy wszystkie imprezy do końca czerwca tego roku, a zaoszczędzone pieniądze będą przeznaczane na walkę z koronawirusem. Tak też robimy - napisał w komunikacie starosta Waldemar Trelka.

 

Oddłużanie szpitala w Pionkach

 

Zarząd Powiatu zaakceptował też rozpoczęcie procedury oddłużania szpitala w Pionkach. - Przypomnę, że w poprzednich latach Powiat Radomski udzielił tej placówce pięciu pożyczek na symboliczny procent i są one powoli spłacane.Niestety, kilka lat temu poprzedni dyrektor i poprzednie władze powiatu zdecydowały o pożyczeniu pieniędzy dla szpitala od firmy, która dawniej nazywała się Magellan. Pożyczyła ona pionkowskiej lecznicy prawie 2,5 miliona złotych, a dziś koszt obsługi tego długu to kwota ponad pół miliona złotych, prawie 14 tysięcy złotych miesięcznie - czytamy w komunikacie starosty.

 

Powiat Radomski chce przekazać naszemu szpitalowi ponad 2,4 miliona złotych. - Decyzję w tej sprawie podejmą oczywiście radni podczas najbliższej sesji Rady Powiatu, którą zaplanowaliśmy na 24 kwietnia. Zwołanie sesji jest niezbędne, ponieważ jeśli teraz nie podejmiemy decyzji o przekazaniu pieniędzy dla szpitala, będziemy musieli zapłacić firmie pożyczkowej dodatkowo prawie 40 tysięcy złotych. Sesję chcielibyśmy przeprowadzić online - tłumaczy starosta.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook