Dzisiaj jest niedziela, 21 października 2018 r., 294 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Fabryka Domów Bogucin
[AUDIO] Afery finansowej w MZUK ciąg dalszy. Z kasy ZFŚS wypłynęły kolejne pieniądze
Dodał: MaG, 08-11-2017 10:04, odsłon: 17821
Fot.Mariusz Grotkowski/Agencja©Arpass
Fot.Mariusz Grotkowski/Agencja©Arpass

To nie koniec afery finansowej w Miejskim Zakładzie Usług Komunalnych w Pionkach. Kilka dni temu burmistrz Romuald Zawodnik poinformował o wypłynięciu z Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w latach 2005-2012 kwoty co najmniej pół miliona złotych. Okazuje się jednak, że to nie jedyne środki jakie zostały wyprowadzone z kasy MZUK.

Posłuchaj:

Pod koniec października podczas konferencji prasowej burmistrz Romuald Zawodnik poinformował o wyprowadzeniu kwoty pół miliona złotych z Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w latach 2005-2012.Środki przesyłano na cztery różne konta, regularnie, w niewielkich kwotach.Zakład złożył już w tej sprawie zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Zwoleniu.


Cała sprawa ma charakter rozwojowy. W ciągu kilku ostatnich dni okazało się, że kwota 500 tys. zł nie jest jedyną jaka wypłynęła z kasy MZUK. W wyniku trwającej wewnętrznej kontroli finansów Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych ujawniono kolejny proceder wypłynięcia środków finansowych z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych w kwocie ponad 100 tys. złotych.


- W tej chwili wiemy, że dodatkowe cztery konta znaleziono na które wyprowadzono środki z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych(…) Trwało to do roku 2016 – informuje burmistrz Pionek Romuald Zawodnik


NIE CZTERY A PIĘĆ KONT
Z informacji uzyskanych od burmistrza pieniądze pochodzące ze wspólnot wysokości 500 tys. zł , były przelewane nie na cztery a pięć różnych kont. Obecnie burmistrz przekazał informację o przelewaniu środków finansowych w kwocie ponad 100 tys.zł  z ZFŚS na kolejne cztery różne konta.


- Z tego co mi wiadomo również, to przelewy były bez umów(…).Pożyczkobiorcami rzekomymi były osoby, które obecnym pracownikom nie są kojarzone – dodał Zawodnik


AUDYTOR SIĘ WYCOFAŁ
Obecnie w MZUK trwa kontrola finansów. W związku z tym, że okres kontroli obejmuje lata, w których dyrektorem tej jednostki był obecny audytor wewnętrzy Urzędu Miasta Pionki Zenon Wieczorek. Na czas postępowania audytor złożył pismo o wyłączeniu jego osoby z prowadzonej kontroli


Jak zapowiadała podczas październikowej konferencji wiceburmistrz Jolanta Sarnecka-Buczek, miasto ma w planach staranie się o status osoby pokrzywdzonej, co w razie ewentualnego procesu pozwoli na wniesienie dodatkowych roszczeń z powództwa cywilnego.

Pełna treść rozmowy z redakcją Pionki24 w materiale audio.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook