Dzisiaj jest poniedziałek, 29 maja 2017 r., 149 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
- Zmiany były przemyślane. To nie rewolucja – Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty o reformie edukacji
Dodał: JaW, 24-01-2017 10:01, odsłon: 14063
Fot. Jakub Wojtaszewski
Fot. Jakub Wojtaszewski

W poniedziałek w Zespole Szkół w Kuczkach-Kolonii (gmina Gózd) odbyło się pierwsze na Mazowszu spotkanie informacyjno-konsultacyjne przy wdrażaniu reformy oświaty. - Do końca marca planujemy 57 kolejnych konferencji – mówiła Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty. Prosto z gminy Gózd Michałowska udała się na następne spotkanie, do Radomia.

W konferencji zorganizowanej przez wójta gminy Gózd Pawła Dziewita uczestniczyli nie tylko nauczyciele i pracownicy oświaty, ale też samorządowcy z ościennych gmin i radni powiatowi. Reforma oświaty nadal budzi dużo emocji. Dlatego frekwencja podczas poniedziałkowego spotkania w Zespole Szkół w Kuczkach Kolonii była wysoka.

 

- Zmiany były przemyślane. Nie są rewolucyjne i będą przeprowadzane kilka lat. Szkoły mają być bezpieczne i przyjazne dla każdego dziecka – zapewniała Aurelia Michałowska.

 

Podkreśliła także, że jednym z celów reformy jest mocniejsze postawienie na szkolnictwo zawodowe. Michałowska poinformowała również, że od stycznia działa zespół ds. wdrażania reformy edukacji.

 

 

W spotkaniu licznie uczestniczyli nauczyciele, dyrektorzy szkół i samorządowcy. Reforma edukacji nadal budzi sporo emocji.

 

Bardzo szczegółowo o nowej podstawie programowej i ramowym programie nauczania mówiły Anna Kalińska – dyrektor Wydziału Strategii i Nadzoru Pedagogicznego oraz Krystyna Mucha – dyrektor Wydziału Kształcenia Ogólnego Kuratorium Oświaty w Warszawie.

 

Do tej pory na Mazowszu odbyło się ponad 200 spotkań z nauczycielami, dyrektorami szkół, rodzicami i samorządowcami. Według danych Mazowieckiego Kuratorium Oświaty wzięło w nich udział blisko 8 tysięcy osób. Do końca marca w województwie zaplanowanych jest kolejnych 57 spotkań.

 

 

O działaniach informacyjnych i konsultacjach mówiła Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty.

 

 

Spotkanie w Zespole Szkół w Kuczkach-Kolonii było pierwszym na Mazowszu po podpisaniu ustawy o reformie oświaty. Do końca marca ma się odbyć kolejnych 57 debat.

 

Mazda 6
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:WYDARZENIA-IMPREZY
ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 2100m2 Płachty k/Pionek Cena 30 zł m2, możliwość negocjacji Działka uzbrojona tel. kont. 792-943-062tel. kont. +353 868...
SUPER OKAZJA! DOM DO SPRZEDANIA!
SUPER OKAZJA! DOM DO SPRZEDANIA!
Dom położony jest na bardzo atrakcyjnej dzielnicy domków jednorodzinnych. Tuż za płotem rozciąga się Puszcza Kozienicka. Do centrum miasta jest ok.2 km, ...
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
Sprzedam mieszkanie na Alejach Lipowych 11/24 o powierzchni 55,8 metra kwadratowego, 1 piętro, 2 pokoje z kuchnią, łazienka i WC osobno, centralne ogrzewanie, m...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook