Dzisiaj jest wtorek, 18 lutego 2020 r., 49 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
[ZDJĘCIA] Wigilia Miejska w Pionkach w góralskich rytmach
Dodał: DL, 21-12-2019 10:19, odsłon: 4146
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass

W piątek, 20 grudnia mieszkańcy Pionek po raz kolejny spotkali się na wigilii miejskiej na terenie Ogrodu Jordanowskiego, by wspólnie świętować zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Była degustacja potraw wigilijnych, łamanie opłatkiem i śpiewanie kolęd. Wigilię uświetnił występ kapeli góralskiej Hora.

Tłumnie przybyli mieszkańcy Pionek nie mogli narzekać na nudę. Podczas Miejskiej Wigilii można było skosztować wiele wigilijnych specjałów, czy także spróbować swoich sił w śpiewaniu kolęd w akompaniamencie dzieci z pionkowskich szkół, które z ogromną energią  rozgrzewały wszystkich obecnych na Ogródku Jordanowskim.

 

Po przywitaniu gości głos zabrał burmistrz miasta Pionki Robert Kowalczyk, który złożył mieszkańcom najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i nowego roku. - Spotykamy się tutaj dzięki dobrym ludziom i dobrym sercom, dlatego, że chcą się podzielić tym co mają za dużo razem ze wszystkimi mieszkańcami naszego miasta. Bardzo serdecznie dziękuję, że państwo przyszliście na tą naszą wspólną wigilię. Ponieważ te święta, które się zbliżają są chyba naprawdę najważniejszymi świętami to życzę państwu zdrowych, spokojnych świąt spędzonych w gronie rodzinnym i niech ten czas przedłuża się państwu jak najdłużej, a wspomnienia po tych świętach niech zagoszczą  w państwa duszach, umysłach, aż przez cały najbliższy rok - mówił burmistrz.

 

- Zbliża się także nowy rok 2020. Mam nadzieję, że dla nas wszystkich i dla miasta, dla państwa będzie to rok dobry. Rok spełnionych marzeń, ale myślę, że o tym przyjdzie nam jeszcze porozmawiać trzydziestego pierwszego grudnia o godzinie dwunastej. Tutaj zapraszam państwa serdecznie na sylwestra miejskiego - dodał burmistrz.

 

Do życzeń dołączył się również poseł Konrad Frysztak, który w swoim liście życzył mieszkańcom Pionek wszystkiego najlepszego z okazji świąt i nadchodzącego nowego roku. Po życzeniach wolontariusze rozdali opłatki wszystkim obecnym na Ogródku Jordanowski, po czym nastąpiła tradycja łamania się opłatkiem. Następnie proboszcz parafii pod wezwaniem Świętej Barbary ksiądz kanonik Stanisław Bujnowski odczytał ewangelię według Świętego Łukasza. Na wigilii pojawili się harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego, którzy z Zakopanego przywieźli ze sobą betlejemskie światło pokoju. W tym roku odebrali je od słowackich skautów. Betlejemskim światłem podzielili się z mieszkańcami, burmistrzem Pionek Robertem Kowalczykiem, zastępcą burmistrza Kamilą Kaczorowską, a także z proboszczem parafii świętej Barbary księdzem Stanisławem Bujnowskim i księdzem Marcinem Cabajem.

 

 

Podczas Wigilii Miejskiej w Pionkach odbył się również koncert kolęd w wykonaniu uczniów ze szkół z terenu miasta. Na scenie wystąpiły dzieci ze Szkoły Muzycznej w Pionkach, a także z PSP nr 1, 2 i 5. Na scenie pojawiły się również dzieci z Kolorowego Pudełka, które wykonały jedną kolędę.

 


 

W dalszej kolejności na scenie ogródka wystąpili podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej. 

 

 

Kolejno wręczone zostały nagrody dla osób, które wzięły udział w konkursie plastycznym organizowanym przez MOK na świąteczną bombkę, adresowanym do dzieci z przedszkoli oraz szkół podstawowych miasta i gminy Pionki. W konkursie wzięło udział czterdzieści siedem osób, które wykonały najróżniejsze bombki bożonarodzeniowe. Nagrody wręczyli burmistrz Robert Kowalczyk, a także dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Ryszard Dybiński. Celem drugiego konkursu było stworzenie jak najpiękniejszej kartki bożonarodzeniowej. Konkurs ten zorganizowany został przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Pionkach. Wzięło w nim udział pięćdziesiąt dwie osoby ze szkół podstawowych.

 


 

W ten wyjątkowy dzień do Pionek przyjechał również znana w całej Polsce kapela góralska Hora, która już niejednokrotnie gościła w Pionkach. Mieszkańcy Pionek doskonale bawili się przy góralskich wykonaniach kolęd.

 


 

W trakcie występów mieszkańcy mogli skosztować również tradycyjnych potraw, które zostały specjalnie przygotowane na miejską wigilię.

 


 

 

 

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Szkoda, że ta nasza obecna Wigilia Miejska nie odbywa się co roku w innym miejscu. Łatwiej byłoby dotrzeć ludziom z innych osiedli.
A, i nie wiedziałem, że coniektórzy się nawrócili.
22-12-2019, 20:11:09
+ 18
- 6
odpowiedz
VIP
Nawrócili się, niczym św. Stanisław po 1989r. !
Dodane obrazki:
23-12-2019, 07:36:37
+ 12
- 8
odpowiedz
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook