Dzisiaj jest piątek, 15 stycznia 2021 r., 15 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
[ZDJĘCIA/WIDEO] Strajk Kobiet w Pionkach. W niedzielę odbył się skromny spacer manifestacyjny
Dodał: DL, 29-11-2020 19:00, odsłon: 4153
Fot. Damian Latos, Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos, Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

W Pionkach podobnie jak w innych polskich miastach odbywają się kolejne protesty przeciw orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego o zaostrzeniu prawa aborcyjnego. W niedzielę, 29 listopada na Placu Konstytucji 3 Maja pojawiło się kameralne grono osób, które wzięły udział w manifestacyjnym spacerze.

22 października Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodne z konstytucją przepisy dotyczące tak zwanej aborcji embriopatologicznej, dokonywanej w przypadku ciężkiej wady płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu. Tym razem organizatorzy protestu w Pionkach rozdali uczestnikom niedzielnego protestu przygotowane z tej okazji maseczki. W manifestacji wzięli udział między innymi radni miasta Pionki, Zbigniew Belowski oraz Kamil Panufnik.

 

Aby zademonstrować swój sprzeciw wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego, a także aktualnie panującej sytuacji w naszym kraju, na placu Konstytucji 3 Maja w Pionkach pojawiła się grupa osób osób, która później udała się  na „spacer wolności” w kierunku ulicy Dębowej, przechodząc obok Stokrotki i wracając ulicą Sienkiewicza, a następnie wiaduktem koło kościoła pod wezwaniem Świętej Barbary z powrotem na Plac Konstytucji 3 Maja, gdzie zakończyła się niedzielna demonstracja.

 

Wideorelacja z niedzielnego protestu dostępna jest na Facebooku Pionki24. Aby obejrzeć wystarczy KLIKNĄĆ TUTAJ.

 


 

 

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Szacunek za frekwencję
29-11-2020, 19:40:47
+ 30
- 55
odpowiedz
Bliżej końca roku to zostanie tylko ten gostek w kapeluszu ?!
29-11-2020, 21:22:20
+ 45
- 54
odpowiedz
VIP
Buraki PiSowskie nie rozumiejo, że ta garstka kobiet ma jaja większe, niż cały sort wyznawców pislamu. Prezes kiedyś Wam zejdzie z tego świata i to szaleństwo skończy się szybciutko. Małe partyjne pojedyneczki pomiędzy wilczkami rozwalą budowlaną latami na nienawiści i kłamstwie smoleńskim miernoty pisowskie. Kiedyś Prezes walczył z komuną spod pierzyny. Dzisiaj odważne kobiety pokazują, że należy walczyć, mimo antyterrorystów z bagietami, mandatów, wysyłania spraw do prokuratur... A co by było, gdyby PiSmilicja nie pokazywała w większych miastach, że ochrania rządy PiSu i Kaczyńskiego? Stłumili słowo protesty, tylko dla tego jest mniej osób.
30-11-2020, 09:21:27
+ 64
- 35
odpowiedz
VIP
Towarzyszu Polon, przecież ci młodzi ludzie walczą za wolność Naszą i Waszą !
30-11-2020, 10:42:42
+ 37
- 27
odpowiedz
Towarzysze już za mnie walczyli ,a właściwie ze mną !A to że przeleżałem w szpitalu 3 miesiące to był mój problem i moje nieszczęście !
30-11-2020, 13:38:12
+ 19
- 48
odpowiedz
VIP
Towarzyszu Polon, a czy to nie było l4 od zomo, bo odcisk się Panu zrobił na ręce od zomowskiej pałki? A bajki o podziemiu solidarnościowym proszę opowiadać Jarkowi, on też w stanie wojennym spał do południa
30-11-2020, 14:55:55
+ 50
- 22
odpowiedz
VIP
Brawo DZIEWUCHY ! Nie chcemy średniowiecza . Kler niech siedzi w kościołach i swoich pałacach . Wara od układania na siłę, życia młodym kobietom . Bo to kler wysmażył tortury dla kobiet . Lubili to robić od wieków . Chyba ich to kręci .
Dodane obrazki:
30-11-2020, 15:15:12
+ 129
- 53
odpowiedz
VIP
Taką perełkę mam dla Pana .
Dodane obrazki:
30-11-2020, 15:35:10
+ 124
- 47
odpowiedz
Posłuchaj -na towarzysza to trzeba sobie zasłużyć -to raz !A dwa- to budziłeś jarka? ,bo spać do południa to trochę za długo !A trzy -to nie był odcisk na ręce ,ot i wszystko .
30-11-2020, 17:51:21
+ 20
- 43
odpowiedz
No oczywiście że kler ! I nie tylko dla kobiet !Czy robili to od wieków -no pewnie , co najmniej od ponad 19-tu !Czy ich to kręci ?Oczywiście że kręci.Dość że kręci to jeszcze zrywa im dekle !No bo przecież nie można mówić że facet ma normalny dekiel jak pakuje się do wyra z dwoma lub trzema alumnami jak jankowski lub petz !Jakby mógł mieć legalną niewaste [ bo innych to mają pod dostatkiem ] to zdrapała by mu politurę i po zabawie a tak to tylko zerwane sufity !!!No i przykrywanie gó**a złotkiem !
30-11-2020, 18:09:33
+ 32
- 49
odpowiedz
VIP
Panie Polon, sam tak powiedział, że w dniu wprowadzeniu stanu wojennego spał do południa, a dopiero na mszy wieczornej dowiedział się, że wprowadzili stan wojenny. Panie Polon, powinien Pan znać historię życia swojego idola. W swojej książce biograficznej napisał, że wszedł w kordon zomo pewnym krokiem, ale nie chcieli n8e dała internować. Niech zasnę, Pan był w tym kordonie?
30-11-2020, 21:29:13
+ 29
- 18
odpowiedz
VIP
Naprawdę sięgnął Pan po biografię Jarosława Kaczyńskiego ? W czasach, gdy czytanie uważane jest za anachronizm, daje Pan ładny przykład dla młodych ludzi. Tym bardziej, jesli jest to książka tak wybitnego intelektualisty i myśliciela.
Dodane obrazki:
01-12-2020, 07:47:28
+ 13
- 10
odpowiedz
Jarek mówił ?! I kto w te opowieści wierzy ?Przecież on wszystko powie co mu jest potrzebne do załatwienia sprawy !To po pierwsze.Natomiast prawdą jest że on miał lecieć tym samolotem do Smoleńska i z tego powodu ma tylko koszmary które nie pozwalają mu spokojnie spać !Budzi się po nocach cały zestresowany i dlatego musi spać w pampersach !To dwa .A jeżeli chodzi o idola to jest nim Roman Dmowski ,Józef Haller ,Wojciech Korfanty i Józek Piłsudski .To trzy .Natomiast żaden z żyjących którzy dogadywali się w Magdalence i składali podpisy przy okrągłym stole .To cztery.A jeżeli chodzi o kordon tak ,byłem w kordonie ,ale emerytury mi nie obniżyli i mogę dalej się cieszyć i żyć na full !To pięć !
01-12-2020, 10:55:58
+ 11
- 45
odpowiedz
VIP
Z partii nie zabierają emerytur, patrz Stasiu Piotrowicz, Kryże itp.. Ciekawe jakie instrukcje wydał swojemu równie niskiemu bratu podczas rozmowy telefonicznej w trakcie lotu do Smoleńska. Właśnie o tym mówił, jak jeszcze był pachołkiem Wałęsy i nic od niego nie zależało. Biografia o jego "opozycyjnej" działalności już była napisana za jego rządów, więc bardzo podkoloryzowana.
01-12-2020, 11:56:22
+ 11
- 16
odpowiedz
VIP
służę cytatami, żebyście czasem nie zarzucili mi kłamstw:
Nieświadomy niczego spałem długo - pisze Jarosław Kaczyński w swojej wydanej w 2016 roku książce "Porozumienie przeciw monowładzy. Z dziejów PC" (Zysk i S-ka). Obecny lider Prawa i Sprawiedliwości wyznaje w niej, że o wprowadzeniu stanu wojennego dowiedział się, będąc w warszawskim kościele św. Stanisława Kostki na mszy. Opowiada również o okolicznościach wigilii wprowadzenia stanu wojennego - wieczór 12 grudnia 1981 roku spędził na długich rozmowach z Waldemarem Danielewiczem, którego poznał podczas pracy w białostockiej filii Uniwersytetu Warszawskiego. Potem - jak pisze - odwiedził swą ciotkę, mieszkającą na Saskiej Kępie i niemal rano wrócił do domu, skąd zadzwonił do brata. Jak się później okazało, pół godziny po tej rozmowie Lech Kaczyński został internowany.

Po śniadaniu poszedł na mszę - jak podkreśla, w kompletnej nieświadomości tego, co się dzieje. A jako że szedł boczną ulicą, nie widział żołnierzy. W wywiadzie-rzece udzielonym Teresie Bochwic w 1991 roku, a wydanej w książce "Odwrotna strona medalu" (Most, Varba), Kaczyński precyzuje: Obudziłem się więc w południe i poszedłem do kościoła w kompletnej nieświadomości. Słyszałem tylko, jak mama ma pretensje do ojca, że nie zapłacił rachunku, bo telefon jest wyłączony. (...) W kościele panował potworny tłok, ale akurat tego dnia był u nas Obraz NMP. Kazanie ks. Boguckiego wydawało mi się też jakieś dziwne. I powoli zacząłem się orientować co się stało...

W kościele spotkał koleżankę matki, Martę Fik, która podpowiedziała mu, by informacji o sytuacji szukał w Związku Literatów. Nie dowiedział się tam jednak niczego konkretnego, podobnie w mieszkaniu Urszuli Doroszewskiej, gdzie - jak pisze - spotykano się na naradach. - Ale nie wszedłem, obawiając się, że jest tam kocioł - wyjaśnia Kaczyński. W Ośrodku Badań Społecznych nie zastał niczego, poza zniszczeniami.

Tak wspominał ten moment w rozmowie z "Gazetą Polską": I było to dla mnie bardzo niemiłym zaskoczeniem. Nie ukrywam, że nieprzyjemnym, bo przecież działałem cały czas. Uważałem zresztą, że jestem w sytuacji dużo gorszej niż internowani. Miałem absolutny imperatyw, że muszę działać, i sądziłem, że w efekcie pójdę siedzieć, co było gorsze od internowania.
01-12-2020, 12:08:05
+ 27
- 15
odpowiedz
VIP
Co działo się dalej z Kaczyńskim? 16 grudnia późnym wieczorem wiedział już, że tego dnia w domu - ale pod jego nieobecność - było po niego SB. Jak pisze, spakował się i zamierzał wyjść wcześnie rano, by się ukryć. - Nie zdążyłem. Przyszli po mnie jeszcze przed szóstą rano i zabrali do MSW - relacjonuje. Wspomina, że odmówił podpisania lojalki, odpowiedział również na pytanie o to, czy chce być internowany.

- Uczciwie mówiąc, chciałem i skądinąd byłem pewny, że zostanę, ale z drugiej strony słyszałem o kabotynach, którzy zgłaszali się, aby ich internować. Odrzekłem więc, że nie chcę. On zapytał: czy mogę napisać mu odmowę? (...) Po latach z liter mojej odmowy skonstruowano "lojalkę", opublikowaną w "Nie" w 1993 roku. (...) Tego samego dnia wieczorem, ku mojemu zaskoczeniu, zostałem wypuszczony - relacjonuje.

I teraz na sam koniec pytanie: Kogo pyta się, czy chce być internowany?
01-12-2020, 12:10:58
+ 28
- 15
odpowiedz
VIP
Zima idzie . Rok kończy się- 2020 - wredny był ! Z Nowym Rokiem nowe podatki .***** *** Wyznawcy pisu nadal w euforii .( długotrwały stan euforii, jest przeważnie objawem choroby psychicznej )
Dodane obrazki:
01-12-2020, 15:23:26
+ 95
- 46
odpowiedz
***** *** ? No dobra ,a w Pionkach też mają większość ,bo za śmiecie podnieśli z 16 na 21 !!!
01-12-2020, 16:54:19
+ 19
- 36
odpowiedz
VIP
A kto wprowadził nowe przepisy na szczeblu centralnym? Władza samorzadowa musi się do nich dostosować, więc stąd podwyżki. Ale co ja tam się znam...ważne, że 500ty macie.
01-12-2020, 18:01:15
+ 29
- 18
odpowiedz
PiS jest tyle samo warty co ta śmieszna opozycja
01-12-2020, 21:02:34
+ 12
- 45
odpowiedz
Wcale nie jest taka śmieszna !Tłucze równo tych od Tadka [Rydzika] !
01-12-2020, 22:32:39
+ 9
- 41
odpowiedz
Nie rozśmieszaj mnie proszę tłucze równo chyba głową w ścianę jedno wielkie pośmiewisko
02-12-2020, 06:19:16
+ 12
- 35
odpowiedz
No właśnie o tym napisałem ![na leżąco nogami w barierki ]
02-12-2020, 06:25:14
+ 10
- 36
odpowiedz
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Fot. OSP Pionki
Przedstawiamy Państwu bohatera sesji zimowej, czyli średni zastęp 339[M]36 należ...
Fot. PKP S.A.
PKP S.A. na przełomie 2020 i 2021 r. ogłosiły przetargi na wybór wykonawc...
Fot. PKO Bank Polski
Patryk Łabuszewski z Pionek wystąpił w drugim odcinku cyklu #EkstraKibic! Posiad...
Fot. ilustracja/pixabay.com
18 stycznia do szkół wracają uczniowie klas I-III szkół podstawowy...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Wiadomo już, że w 3 placówkach medycznych w Pionkach będzie można najpier...
Fot. KMP Radom
Policjanci z Wydziału do spraw walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejs...
Fot. ilustracja/pixabay.com
W najbliższych dniach temperatury w regionie mają spaść w nocy nawet do minus 18...
Fot. Kurier Pionkowski
14 stycznia odbyło się testowanie na obecność SARS-CoV-2 nauczycieli oraz pracow...
Fot. Mateusz Palka
Wczoraj, (13 stycznia) w nocy doszło do pożaru mieszkania w bloku przy ulicy Ale...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Kreatywne zajęcia plastyczne są doskonałym sposobem na rozwijanie wyobraźni, a t...
Fot. Mateusz Palka
W środowy wieczór (13 stycznia) przed godziną 23 doszło do pożaru jednego...
Fot. Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach
Galeria Hall Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach zaprasza na wernisaż online w...
Fot. Powiat Radomski
Pionki, jak i cały region pokryły się białym puchem. Jak informuje Powiatowy Zar...
Fot. ATK Recykling
Firma ATK Recykling przez najbliższe 11 tygodni będzie zajmować się odbiorem odp...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Jak zapowiadał ówczesny burmistrz Pionek Romuald Zawodnik, cmentarz komun...
Małgorzata Jagielska - Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu
Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza do oglądania...
Fot. Maciej Zając
W ostatnim czasie obserwujemy bardzo duży wzrost zainteresowania zarówno ...
Fot. Ośrodek Szkolenia w Pionkach KW PSP w Warszawie.
8 stycznia 2021 w Ośrodku Szkolenia w Pionkach Komendy Wojewódzkiej PSP w...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Aparaty RTG za prawie 2,8 mln zł trafią do szpitali w Radomiu, Kozienicach, Gr&o...
Fot. Szkoła Drzewna/Facebook
Od jakiegoś czasu już wiemy, że uczniowie Zespołu Szkół Drzewnych i Leśny...

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Figuła Jakub
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYNAJMĘ LOKAL 45M2
WYNAJMĘ LOKAL 45M2
Oferujemy do wynajęcia lokal biurowy o powierzchni 45m2 znajdujący się w biurowcu "Przemysłowa 1" w Pionkach. Lokal składa się z trzech pomieszczeń użytkowych (15m2, 15m2 oraz 9m2) i łazienki. Biuro znajduje się na I piętrze. Przed obiektem parking. Cz...
SPRZEDAM DZIAŁKI W CZARNEJ
SPRZEDAM DZIAŁKI W CZARNEJ
Dwie działki budowalne, przylegające do siebie 1130m kw i 1160m kw w miejscowości Czarna Wieś. Wjazd z drogi asfaltowej. Energia i woda w granicy - cena 49 zł za m kw. Ponadto trzecią działkę 2030 m kw wraz z budynkiem - cena 150 000zł
WYNAJMĘ GARAŻ BLASZAK
WYNAJMĘ GARAŻ BLASZAK
ul. Aleje Lipowe tel: 664 119 258
DZIAŁKI BUDOWLANE
DZIAŁKI BUDOWLANE
Witam Do sprzedania posiadam 3 działki położone w Działkach Suskowolskich przy drodze wojewódzkiej 787. Działki mają wielkość ; działka 16/4 - 1268 m2 , działka 16/5 - 1100m2 , działka 16/6 - 1100m2. Do każdej z działek przypisany jest udział wynoszący 1...
WSZYSTKO BLISKO - ZAPRASZAMY
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992