Dzisiaj jest piątek, 19 października 2018 r., 292 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Robert Kowalczyk - Wybory 2018
[ZDJĘCIA, WIDEO] Takiego jubileuszu można pozazdrościć. Szkoła w Jedlni świętowała 200 lat istnienia
Dodał: MaG, 13-11-2017 08:00, odsłon: 13636
Fot.Mariusz Grotkowski/Agencja©Arpass
Fot.Mariusz Grotkowski/Agencja©Arpass

To było wielkie święto Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Władysława Jagiełły w Jedlni, która w miniony piątek 10 listopada obchodziła okrągłą rocznicę 200 lat swojego istnienia. Z tej okazji, w szkole odbyły się oficjalne uroczystości oraz specjalnie przygotowana część artystyczna. Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć oraz obszernego skrótu wideo w Pionki24TV.

 Obchody powstania PSP w Jedlni uroczyście rozpoczęto od mszy świętej, która odbyła się w kościele św. Mikołaja w Jedlni. Biskup radomski Henryk Tomasik przypomniał słowa św. Jana Pawła II mówiące, że wychowanie w szkole to obdarowywania człowieczeństwa.


- Wychowania to obdarowywanie człowieczeństwem. Dziękujemy Panu Bogu, za tę historię wychowania w tej szkole, obdarowywania człowieczeństwem, kształtowania młodych umysłów i serc, aby były przygotowane do życia i aby przede wszystkim mogli spełnić Boże oczekiwania – mówił Biskup radomski Henryk Tomasik

 

Mszy świętej przewodniczył ksiądz biskup Henryk Tomasik, ordynariusz diecezji radomskiej.


Po nabożeństwie uczniowie, nauczyciele oraz wszyscy uczestnicy - prowadzeni przez poczet sztandarowy szkoły - przemaszerowali z kościoła do Publicznej Szkoły Podstawowej w Jedlni. Ta część obchodów jubileuszu rozpoczęła się od posadzenia na placu szkolnym pamiątkowego dębu.

 

Wkopania dębu dokonała dyrektor szkoły Lidia Połeć, wójt Mirosław Ziółek

oraz przedstawiciel uczniów


Następnie wszyscy zebrali się w sali sportowej szkoły. Jako pierwsza głos zabrała dyrektor placówki Lidia Połeć – Ten trudny dzisiejszy dzień, to niezwykłe przeżycie również dla obecnych na sali naszych uczniów. Musicie zrozumieć, że tworzycie historię naszej szkoły, że szkoła jest ważna i jest dla was. Jesteście z nami odpowiedzialni za zmieniający się obecnie świat jak i w przyszłości  - mówiła  dyrektor.

 

Na wniosek wójta Mirosława Ziółka kapituła jednogłośnie przyznała medal

"Zasłużonydla Powiatu Radomskiego" dyrektor szkoły Lidii Połeć


Medal i serdeczne słowa uznania
 W części oficjalnej głos zabrali również zaproszeni goście, którzy na ręce dyrektor złożyli serdeczne gratulacje, podziękowania i życzenia dalszych sukcesów. Wśród składających życzenia był wójt gminy Pionki Mirosław Ziółek, który w imieniu całego samorządu życzył dalszych sukcesów w zarządzaniu placówką przekazując jednocześnie na ręce dyrektor drobny upominek dla szkoły. Podczas uroczystości dyrektor szkoły Lidia Połeć została uhonorowana medalem „Zasłużony dla Powiatu Radomskiego”, który uroczyście wręczyła przewodnicząca kapituły medalu oraz przewodnicząca Rady Powiatu Radomskiego Teresa Jadwiga Bartosiewicz oraz radna powiatowa Marzena Murawska.

 

 Przewodniczący Rady Gminy Pionki Tomasz Wróbel  wraz z radnymi przekazał na ręce dyrektor szkoły serdeczne życzenia oraz prezent dla oddziałów przedszkolnych.


Po części oficjalnej uroczystości swoimi talentami mogli pochwalić się obecni uczniowie szkoły. Z okazji święta przygotowany został specjalny program artystyczny, podczas którego przybliżona została 200-letnia  szkoły.

 

Na zakończenie części artystycznej obył się krótki koncert

Orkiestry Dętej - Boni Angeli z Jedlni

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook