Dzisiaj jest sobota, 08 sierpnia 2020 r., 221 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
[ZDJĘCIA] Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Pionkach. Zakończenie roku szkolnego w PSP nr 5
Dodał: DL, 26-06-2020 12:41, odsłon: 7285
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass

26 czerwca polscy uczniowie kończą szkołę i zaczynają wakacje. Jak pisaliśmy tegoroczne zakończenie roku było inne niż wszystkie. Tym bardziej wyjątkowe było dla uczniów PSP nr 5 w Pionkach, którzy swoje wakacje rozpoczęli z premierem Mateuszem Morawieckim.

Premier obecnego rządu Mateusz Morawiecki wziął udział w uroczystości zakończenia roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Pionkach. Szczególnego gościa przywitała dyrektor szkoły Marzena Murawska. Dyrektor życzyła uczniom udanych i bezpiecznych wakacji. – Panie premierze. Ten rok był dla nas szczególny. Nauczanie zdalne zdaliśmy na piątkę. Dziękuję w tym miejscu nauczycielom i uczniom, a także ich rodzicom za twórcze wykorzystanie narzędzie komunikacji. Dziękuję pięknie za ten rok pracy. Życzę bezpiecznych, udanych wakacji – mówiła dyrektor Marzena Murawska.

 

Następnie głos zabrał premier Mateusz Morawiecki, który podkreślił jak wyjątkowym miejscem na mapie Polski są Pionki. – Pozdrawiamy dzisiaj wszystkich z Pionek. W Pionkach uczestniczę w zakończeniu roku szkolnego, pięknej uroczystości, zawsze oczekiwanej przez wszystkich uczniów. Pionki są położone przepięknie, w sercu Puszczy Kozienickiej, ze wszystkich stron las. Moi współpracownicy z Pionek opowiadają mi, że z której strony się nie wyjdzie to zawsze jest się w lesie, ale myślę, że to sformułowanie w Pionkach nabiera trochę innego charakteru – powiedział premier.

 


 

Premier wspomniał o bardzo ważnej postaci dla Pionek jaką niewątpliwie był Jan Prot. - W Pionkach bardzo wiele osób, bardzo zacnych żyło, było związanych z tym miastem, ale szczególnie chcę dzisiaj wspomnieć jedną postać, która tutaj żyła i związała swój los z Pionkami, to Jan Prot. Inżynier, chemik, ale także major Wojska Polskiego, legionista. Przez jakiś czas również adiutant marszałka Józefa Piłsudskiego. Wspaniałe połączenie, starannego wykształcenia ze zdrowym patriotyzmem i myśleniem o przyszłości, z myśleniem o młodzieży, z myśleniem o miejscach pracy, z myśleniem o tym wszystkim co do życia jest potrzebne. Co jest potrzebne, żeby Polska stawała się silniejsza, bardziej zasobna, mądrzejsza i lepsza – mówił premier.

 


 

Premier docenił trud z jakim zmagali się w tym roku szkolnym uczniowie i nauczycieleoraz rodzice. – Drodzy uczniowie, wspaniali nauczyciele. Bardzo dziękuję za ten rok szkolny, który był taki nietypowy. Kiedy zaczynaliśmy go we wrześniu nikt nie przypuszczał co się może zdarzyć. W tych trudnych miesiącach pandemii bardzo dziękuję za dostosowanie się, za ten trudny okres, za tę naukę, bo wszyscy musieliśmy się uczyć uczenia zdalnego. Wiem, że ta nietypowa sytuacja, która nas zastała spowodowała, że nauczyciele i uczniowie stanęli na wysokości zadania. Bardzo za to dziękuję. Chcę też wszystkim uczniom życzyć bardzo bezpiecznych wakacji. Pamiętajcie, że szkoła to przede wszystkim nauczyciele i wy, wasze przyjaźnie, ale także wasz cały cykl nauki, który oby był szczęśliwy dla was, bo poprzez naukę budujecie teraz swoje całe życie – dodał na koniec premier Mateusz Morawiecki.

 Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Dziękujemy panie Premierze !
Do zobaczenia w niedzielę !

Dodane obrazki:
26-06-2020, 13:03:43
+ 23
- 35
odpowiedz
VIP
a dzieci to miejscowe czy przyjechały za premierem jak jeżdżą najemcy za Dudą?
26-06-2020, 17:25:31
+ 98
- 15
odpowiedz
Amator
A książke którą otrzymał to pwewnie Pinokio
26-06-2020, 17:27:41
+ 86
- 22
odpowiedz
VIP
Czy wspomniał, kiedy ujawni wspólny majątek z żoną ? Rozdzielność majątkowa nie zamiata tematu pod dywan . Prawy i sprawiedliwy ? W latach 2010-2012 był doradcą Tuska .
Ludzie chorągiewki na mój szacunek nie zasługują .
Dodane obrazki:
26-06-2020, 18:21:05
+ 114
- 41
odpowiedz
VIP
Szkoda dzieci, bo co one winne? Musiały słuchać słów wielokrotnego kłamcy...do tego mafiozo handlujący ziemią z kościołem katolickim. Oczywiście biedny, jak każdy pisowiec. Ważne że żona bogata hehe A tumany doznają orgazmu umysłowego na sam widok tego kłamcy. Współczuję dzieciom, pranie mózgu od najmłodszych lat, już cofnęli nauczanie do czasów prlu. Ciekawe co jeszcze rozpieprzą po wygranej dudy, niestety, głupich ludzi jest więcej, więc mają więcej głosów.
26-06-2020, 19:32:11
+ 105
- 12
odpowiedz
VIP
Tylko dzieci , tylko dzieci żal !( taka parafraza)
Dodane obrazki:
26-06-2020, 19:39:59
+ 104
- 37
odpowiedz
Amator
Dziękujemy za świezo wyremontowane dworce PKP, wznowienie polaczen PKS, 100 tysięcy mieszkań Plus, milion samochodów elektrycznych, helikoptery i drony dla wojska, prom oceaniczny, nowoczesne pociagi elektryczne Lux Torpeda, dentobusy, strzelnice w każdym powiecie i wybudowaną Tarczę Antyrakietowa w Radzikowie.
26-06-2020, 21:47:40
+ 82
- 7
odpowiedz
VIP
Dlaczego nazwisko naszego pana Prezydenta napisał pan małą literą ?!
26-06-2020, 23:11:13
+ 16
- 37
odpowiedz
VIP
dudy- taki instrument dmuchany, widziałem też, że niektórzy piszą przez p w środku, ale zaraz pewnie pan pisowiec pokeciałby na milicję, a w tarczy 4.0 pan rezydent podpisał rok więzienia za obrazę majestatu rezydenta. Tak w tarczy przeciwkoronawirusowej wpisana jest obraza rezydenta! Ot taki niusans.
27-06-2020, 07:22:41
+ 82
- 7
odpowiedz
Za Dudą jeżdżą - coś nie tak ! Za Kidawą jezdzili i wyzywali prezydenta , tak jak w Pucku ! Teraz jeżdżą za tą odroślą POstubecką Czaskoskim !
27-06-2020, 17:20:03
+ 7
- 44
odpowiedz
VIP
Postubecka? Chłopie bronisz partii, w której wielu było w PZPR, tj. Prokurator stanu wojennego Her Piotrowicz Stasiu i wielu innych mu podobnych. A już o wielomilionowych wałach i dojenia spółek skarbu państwa nawet nie wspomnę.
27-06-2020, 17:25:35
+ 78
- 6
odpowiedz
Wspomnij ! Może w pzpr -ze ale nie w UB !
27-06-2020, 17:31:44
+ 7
- 35
odpowiedz
Amator
Chcesz nazwiska, czy pseudonimy operacyjne?
27-06-2020, 21:02:50
+ 65
- 5
odpowiedz
Amator
Mieczysław, Ryszard, Jaracz, Wolfgang, Mały Rycerz, Lusnia, Balbina i bohater brawurowej ucieczki że szpitala psychiatrycznego w stanie wojennym, dokonanej pod osłoną specjalistów z Biura Studiów SB. NieatyNi, jego teczka w dziwny sposob zaginęła , podobnie jak teczki Barbary S i Rajmunda K. Być moze zostaly spalone przez przypadek wraz z zapotrzebowaniami na środk czystosci , przez kpt.Stopczyka i Franza Maurera. To dopasuj sobie teraz nazwiska do pseudonimów, a jak befzbędz mial problem, to wal jak w dym na Wołoską, oni kazdemu pomoga. Czekam teraz na dowody powiązań PO z UB. Konkrety polon, konkrety?
28-06-2020, 08:23:04
+ 89
- 5
odpowiedz
VIP
Oni potrafią tylko oskarżać bez dowodów, tak jak przez 8 ostatnich lat, albo audyt rządów po psl, a przez 5 lat ani jednego nie wsadzili do paki, ba wsadzili, ale swoich, typu Chrzanowski i Misiewicz. A bardzo wielu w kolejce jeszcze czeka. I pójdzie taki jeden z drugim i zagłosuje na długopisa. A ja pójdę i złamię to z trzaskiem ????
28-06-2020, 08:55:46
+ 91
- 6
odpowiedz
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Usługi remontowo-budowlane Jakub Figuła
Oferuję usługi w zakresie: - zabudowy karton gips - układanie paneli - adapta...
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
ZATRUDNIMY 2 OSOBY NA STAŬ
ZATRUDNIMY 2 OSOBY NA STAŬ
ZATRUDNIMY NA STAŻ 2 OSOBY.PRACA NA STACJI DEMONTAŻU POJAZDÓW(POMOC PRZY ROZBIÓRCE SAMOCHODÓW). WYSTARCZY BYĆ ZAREJESTROWANYM W URZĘDZIE PRACY. OSOBY DO 30 ROKU ŻYCIA NA 12 M-CY, OSOBY POW. 30 ROKU ŻYCIA NA 6 M-CY. PO STAŻU ZATRUDNIMY STAŻYSTĘ NA CONAJMN...
NA SPRZEDAŬ DZIAŁKA O POWIERZCHNI 1976 M2, UZBROJONA W SIEĆ WODO...
NA SPRZEDAŬ DZIAŁKA O POWIERZCHNI 1976 M2, UZBROJONA W SIEĆ WODO...
Na sprzedaż działka o powierzchni 1976 m2, uzbrojona w sieć wodociągową i elektryczną. Nieruchomość centralnie przed wjazdem do parku przemysłowego Pronit, w pobliżu Lidla i szpitala. Działka uzbrojona w sieć energetyczną, c.o., wodociągową, kanaliza...
WYNAJMĘ MIESZKANIE W PIONKACH
WYNAJMĘ MIESZKANIE W PIONKACH
Wynajmę mieszkanie w Pionkach, ul.Różana. Telefon kontaktowy: 606981710
SPRZEDAM DZIAŁKĘ REKREACYJNĄ
SPRZEDAM DZIAŁKĘ REKREACYJNĄ
Sprzedam działkę rekreacyjną przy ul. Radomskiej. Działka 300 m2. Dzierzawa z PKP.
SPRZEDAM MIESZKANIE 46 M2
SPRZEDAM MIESZKANIE 46 M2
Na sprzedaż mieszkanie położone na 1 piętrze 2-kondygnacyjnego budynku przy ulicy Ogrodowej w Pionkach. Budynek znajduje się w spokojnej i cichej okolicy bezpośrednio przy lesie. W pobliżu usytuowana jest szkoła, Lidl oraz rodzinne ogródki działkowe. W ...
SPRZEDAM 2-POKOJOWE MIESZKANIE W PIONKACH
SPRZEDAM 2-POKOJOWE MIESZKANIE W PIONKACH
Na sprzedaż mieszkanie położone na parterze 2-kondygnacyjnego budynku przy ulicy Ogrodowej w Pionkach. Budynek znajduje się w spokojnej i cichej okolicy bezpośrednio przy lesie. W pobliżu usytuowana jest szkoła, Lidl oraz rodzinne ogródki działkowe. ...
WAKACJE Z MATEMATYKĄ
WAKACJE Z MATEMATYKĄ
Jeżeli chcesz rozpocząc nowy rok szkolny bez zaległości, zapraszam Cię na letnie korepetycje z matematyki. Mam wieloletnie doświadczenie , cierpliwość i skutecznie wytłumaczę to czego nie rozumiesz, przygotuję do zbliżającej się matury, egzaminu ósm...
NA SPRZEDAZ DZIAŁKA PRZEMYSŁOWA - INWESTYCYJNA O POWIERZCHNI 20 ...
NA SPRZEDAZ DZIAŁKA PRZEMYSŁOWA - INWESTYCYJNA O POWIERZCHNI 20 ...
Na sprzedaż działka przemysłowa/inwestycyjna o powierzchni 20 ha. Nieruchomość na terenie parku przemysłowego Pronit. Na terenie znajdują się zabudowania, które w przeszłości pełniły funkcje obiektów o charakterze produkcyjnym. Na nieruchomo...
SPRZEDAM DZIAŁKĘ SIEDLISKOWO-ROLNĄ
SPRZEDAM DZIAŁKĘ SIEDLISKOWO-ROLNĄ
Sprzedam działkę siedliskowo-rolną 3000m w gminie Garbatka-Letnisko, wjazd z drogi asfaltowej, media w granicy działki 40zł/m2, informacje tel. 668 862 843
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
NA SPRZEDAŬ DZIAŁKA O POWIERZCHNI 7,0792 HA
NA SPRZEDAŬ DZIAŁKA O POWIERZCHNI 7,0792 HA
Na sprzedaż działka o powierzchni 7,0792 ha, w użytkowaniu wieczystym. Na działce znajdują się : -budynek 1-kondygnacyjny o pow. Użytkowej 82m2 -budynek 1-kondygnacyjny o pow. Użytkowej 82m2 -budynek 1-kondygnacyjny o pow. Użytkowej 226m2 -budynek 1-kondyg...
LOKAL 72M2 DO WYNAJĘCIA
LOKAL 72M2 DO WYNAJĘCIA
Oferujemy do wynajęcia lokal biurowy o powierzchni 72m2 znajdujący się w biurowcu "Przemysłowa 1" w Pionkach. Lokal składa się z trzech pomieszczeń użytkowych (15m2, 15m2 oraz 24m2), holu(poczekalni) oraz toalety ze schowkiem w zabudowie. Biuro znajduje ...
NA SPRZEDAŬ NIERUCHOMOŚĆ O PRZEZNACZENIU KOMERCYJNYM NA HOTEL, S...
NA SPRZEDAŬ NIERUCHOMOŚĆ O PRZEZNACZENIU KOMERCYJNYM NA HOTEL, S...
Na sprzedaż nieruchomość o przeznaczeniu komercyjnym na hotel, spa, centrum szkoleniowo-konferencyjne, dom spokojnej starości w Pionkach Całkowita powierzchnia działek to 4,9 ha. Na działkach znajdują się dwa budynki, otoczone terenami leśnymi, każdy ...
DAM PRACE
DAM PRACE
zatrudnie pracownikow do prac remontowo wykonczeniowych
SPRZEDAM  /  WYNAJMĘ
SPRZEDAM / WYNAJMĘ
Sprzedam dom Pionki ul. Kopernika - osiedle domów jednorodzinnych.Dom usytuowany jest na działce o powierzchni 1000 m z zagospodarowanym ogrodem. Powierzchnia użytkowa 142 m , oraz dwa zewnętrzne tarasy. Na parterze znajduje się pokój dzienny...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook