Dzisiaj jest środa, 20 czerwca 2018 r., 171 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
(Zdjęcia) Ogromne emocje w finale OOM. O zwycięstwie zdecydowały rzuty karne
Dodał: MarBas, 10-07-2017 08:08, odsłon: 16951
fot. ROZPN
fot. ROZPN

Reprezentacja województwa wielkopolskiego zwyciężyła w finale XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce nożnej kobiet do lat 16, który rozegrano na boisku w Jedlni. Emocje podczas turnieju sięgały zenitu do samego końca, a o ostatecznym zwycięstwie ekipy z Wielkopolski zadecydowały rzuty karne.

Rozgrywany od wtorku do niedzieli na stadionach w Jedlni i Suskowoli turniej, czyli XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w piłce nożnej dziewcząt do lat 16, pokazał że futbol kobiecy może być pasjonujący. Rozegrano szereg meczów na wysokim poziomie, była wielka radość zwyciężczyń, ale też smutek pokonanych.

 

W niedzielę rozegrano dwa najważniejsze mecze imprezy. Najpierw na boisku w Jedlni odbył się mecz o trzecie miejsce. Naprzeciw siebie stanęły dwie silne reprezentacje Małopolski i województwa dolnośląskiego. Już w drugiej minucie po pięknym strzale z dystansu Weroniki Wójcik, zespół z Małopolski objął prowadzenie. Ich rywalki nie zamierzały jednak dać za wygraną, a spotkanie było wyrównane. Ostatecznie Małopolska wygrała 2:0, a wynik spotkania na trzy minuty strzałem głową ustaliła Klaudia Maciążka.

 

Co to był za finał!

 

Jak przystało na spotkanie finałowe, to przyniosło największe emocje. Przed meczem ciężko było wskazać faworyta. Zarówno reprezentantki Łódzkiego ZPN, jak i Wielkopolskiego ZPN miały ogromną chrapkę na zwycięstwo.

 

Wynik otworzyły dziewczyny z Wielkopolski. W 16. minucie. Daria Nowak umieściła piłkę w siatce lewą nogą tuż obok słupka. Pięć minut później odpowiedziała Agnieszka Glinka, ale potem już do końca bramki nie padły. O zwycięstwie zadecydowała seria rzutów karnych.

 

Po finałowym meczu odbyło się uroczyste zakończenie imprezy i rozdanie nagród. Pośród zaproszonych gości byli Zbigniew Pacelt, prezes Unii Sportu, Zbigniew Bartnik, przewodniczący Komisji Piłkarstwa Kobiecego w PZPN. Gościli również przedstawiciele gospodarzy, Tomasz Wróbel, przewodniczący Rady Gminy Pionki, a także Paweł Płachta, prezes Legionu Suskowola i Jan Gębczyk, prezes Królewskich Jedlnia.

 

Najlepszą strzelczynią została Agnieszka Glinka (Łódzki ZPN), która w turnieju zdobyła 7 goli. Najlepszą bramkarką uznano Danielę Kosińską z Dolnośląskiego ZPN. Natomiast za najlepszą zawodniczkę uznano wspomnianą Klaudię Maciążkę.

 

Organizatorem imprezy była Unia Sportu, a współorganizatorem Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej.

 

WYNIKI

 

Mecz o III miejsce

Dolnośląski ZPN - Małopolski ZPN 0:2 (0:1)

Bramki: Weronika Wójcik (2.), Klaudia Maciążka (57.)

 

Finał

Łódzki ZPN - Wielkopolski ZPN 1:1, karne 3:4

Bramki: Agnieszka Glinka (21.) - Daria Nowak (16.)


Skontaktuj się z autorem tekstu: MarBas
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook