Dzisiaj jest środa, 20 czerwca 2018 r., 171 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
[WIDEO, ZDJĘCIA] Najzdolniejsi uczniowie otrzymali stypendia burmistrza. Były też podziękowania dla dyrektorów i nauczycieli
Dodał: JaW, 22-06-2017 21:56, odsłon: 13588
Fot. Jakub Wojtaszewski
Fot. Jakub Wojtaszewski

Dwudziestu pięciu uczniów otrzymało w czwartek podczas uroczystości w Centrum Aktywności Lokalnej przyznawane po raz pierwszy Stypendia Burmistrza Miasta. Byli wśród nich laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych, posłowie na Sejm Dzieci i Młodzieży i oczywiście tacy, którzy mogli pochwalić się imponującą średnią ocen 6,0. Najwięcej gratulacji odebrała młodzież z Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Adama Mickiewicza (na zdjęciu). Zapraszamy do naszej fotorelacji z czwartkowej uroczystości.

To było symboliczne zakończenie roku szkolnego 2016/2017 i podsumowanie sukcesów pionkowskiej młodzieży, których przecież nie brakowało.

 

Mieszko Grodzicki z Gimnazjum nr 2 został trzykrotnym laureatem konkursów przedmiotowych z matematyki, fizyki i informatyki. Finalistkami konkursów z języka polskiego były jego szkolne koleżanki Julia Chmielowiec i Zuzanna Błazik, a z historii Wiktoria Dziuba i Kacper Płachecki.

 

Ze średnią 6,0 zakończył naukę w Gimnazjum nr 1 Łukasz Żaczek, który był laureatem konkursu chemicznego. Natomiast finalistą konkursu z języka polskiego został Sebastian Pułkowski.

 

 

Najwięcej sukcesów w mijającym roku szkolnym zanotował Mieszko Grodzicki z Gimnazjum nr 2. 16-latek był trzykrotnym laureatem konkursów przedmiotowych z matematyki, fizyki i informatyki oraz srebrnym medalistą Olimpiady Informatycznej w Norwegii, a także laureatem XXIV Olimpiady Informatycznej dla szkół ponadgimnazjalnych.

 

Liczne grono wśród stypendystów stanowili uczniowie gimnazjów, którzy byli w tym roku młodzieżowymi posłami podczas XXIII Sejmu Dzieci i Młodzieży. W tym gronie znaleźli się: Karolina Kwiecień oraz Kinga Karaś – dodatkowo dziewczyny miały średnią 6,0, a także Kornelia Brzostowska, Nikola Drózd, Aniela Milczarczyk, Anita Mularska, Klaudia Niziołek i Kamil Szewczyk (wszyscy z PG nr 2) oraz Dawid Koziej, Mateusz Janiszewski, Kacper Cebula i Paweł Tokarski z PG nr 1.

 

Wyróżniono również uczniów za ich bardzo wysoką średnią ocen. Filip Chmielnicki i Jakub Grabowski mieli na świadectwie same szóstki (średnia 6,0), a Zuzanna Bolek i Wiktor Wyroślak średnią 5,9. Wszyscy to uczniowie Gimnazjum nr 1.

 

 

Stypendium burmistrza otrzymał Filip Chmielnicki, który zakończył naukę ze średnią ocen 6,0.

 

Wśród stypendystów znaleźli się też dwaj uczniowie szkół podstawowych. Jakub Klemm z PSP nr 1 za średnią ocen 6,0 oraz Hubert Siek z PSP nr 5, który w tym roku szkolnym był laureatem XXII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego".

 

Podziękowania od burmistrza Romualda Zawodnika odbierali również rodzice oraz nauczyciele wyróżnionych uczniów.

 

Podczas czwartkowej uroczystości wręczano też podziękowania odchodzącym z funkcji dyrektorom szkół i przedszkoli (Agnieszka Szymańska ze Szkoły Podstawowej nr 2, Teresa Kowalczyk z Przedszkola nr 3 oraz w związku z reformą oświatową i likwidacją gimnazjów Grzegorz Siek z PG nr 2 i Barbara Glimasińska z PG nr 1) oraz nauczycielom odchodzącym na zasłużoną emeryturę (Mirosława Burska z Przedszkola nr 2 i Teresa Kobylarczyk z PSP nr 1).

 

 

Podziękowania wśród dyrektorów otrzymała m.in. Teresa Kowalczyk, która przez 25 lat szefowała Przedszkolu nr 3.

 

 

Pamiątkowe zdjęcie stypendystów, ich rodziców oraz nauczycieli z Publicznego Gimnazjum nr 1.

 Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Nie powinno się nagradzać za średnią, to fetysz kujonów. I to sztuczne naciąganie oceny przez niektórych nauczycieli kiedy brakuje do magicznej 5.0 czy kosmicznej 6.0... Fakt, że wielu w gronie "wysokośrednich" jest sporo zdolnych młodych ludzi (czego prawdziwym dowodem są ich osiągnięcia w konkursach przedmiotowych), ale jest też wielu kujonów, którzy uważają, że są lepsi kiedy napiszą wypracowanie na 10 stron, a ty jedynie na 4. To całe ocenianie jest G warte, człowiek przekonuje się o tym dopiero będąc dorosłym.
23-06-2017, 10:02:20
+ 22
- 10
odpowiedz
Oczywiście proszę nie traktować tego jako atak na któregokolwiek z nagrodzonych uczniów. Nie znam ich, gratuluję im osiągnięć. Stwierdzając jedynie fakt, który może potwiedzić każdy, kto chodził do szkoły.
23-06-2017, 10:04:50
+ 21
- 9
odpowiedz
Super Komentator
Czy pan Zawodnik ten "piękny łańcuch" to kupił za swoje? Jeżeli za publiczne to czy miał zgodę Rady Miasta?
24-06-2017, 15:50:16
+ 5
- 11
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook