Dzisiaj jest niedziela, 21 października 2018 r., 294 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
(Zdjęcia) Myśliwi z Koła 'Proch' na świątecznym polowaniu w okolicach Kozienic
Dodał: MarBas, 09-11-2017 08:16, odsłon: 16598
fot. Proch
fot. Proch

Ukoronowaniem uroczystych obchodów dnia Świętego Huberta przez polskie koła łowieckie są tradycyjne, tzw. polowania hubertowskie, zazwyczaj przeprowadzane 3 listopada lub w najbliższy wolny dzień. Tę tradycję podtrzymuje też pionkowskie Koło Łowieckie "Proch" z Pionek, które w niedzielę 5 listopada przeprowadziło świąteczne polowanie na terenie swojego obwodu, który znajduje się w pobliżu Kozienic.

Na zbiórce stawiło się 18 członków koła. Jak tłumaczą organizatorzy, świąteczne polowanie trwało stosunkowo krótko, bo nie chodzi w nim o uzyskanie możliwie najlepszych efektów. Mimo tego udało się pozyskać 7 lisów oraz 3 zające i 1 bażanta (koguta).

 

- Wynik polowania świadczy o tym, jak ważnym problemem dla zwierzyny łownej, ale też i chronionej jest konieczność redukcji nadmiernej ilości drapieżnika jakim jest rudy lis. Trwające już wiele lat akcje szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie doprowadziły do jego ekspansji z oczywistą szkodą dla populacji zajęcy, kuropatw, bażantów, a nawet lokatorów wiejskich kurników. W sezonie koło pozyskuje w trakcie polowań zbiorowych i indywidualnych w swoim kozienickim obwodzie kilkadziesiąt sztuk "rudego przechery". Mimo tego stany lisów nie ulegają większym zmianom, co jest efektem ciągłego napływu nowych osobników z leśnych terenów Puszczy Kozienickiej - tłumaczą myśliwi z "Prochu".

 

Po zakończeniu polowania, zgodnie z tradycją, odbył się uroczysty pokot z upolowanej zwierzyny, ogłoszenie króla polowania oraz poczęstunek przy ognisku.


Skontaktuj się z autorem tekstu: MarBas
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook