Dzisiaj jest wtorek, 18 czerwca 2019 r., 169 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Region. Ewa Szabatin pokazała zdrową i radosną stronę życia.
Dodał: KamZap, 23-09-2018 22:47, odsłon: 1616
Fot. Kamil Zapora/A©Arpass
Fot. Kamil Zapora/A©Arpass

Przez dwa dni, 22 i 23 września kilkadziesiąt osób z naszego regionu, w tym mieszkańcy Pionek, miało okazję by spotykać się z Ewą Szabatin, rozmawiać z nią, uczyć się, ćwiczyć i gotować. Ewa Szabatin to światowej klasy tancerka, która od kilku lat poświęca się promowaniu zdrowego stylu życia. Weekend z Ewą Szabatin został zorganizowany przez Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowały Pionki24 oraz „All about Life”.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Na specjalne zaproszenie dyrektora Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu, Marcina Zmitrowicza w sobotę do Kozienic przyjechała Ewa Szabatin, by spędzić ten weekend wspólnie z grupą kozieniczan. Dla 60 osób, które brały udział w tym wydarzeniu była to okazja by wspólnie z Ewą zastanowić się co zrobić, aby zacząć prowadzić zdrowy tryb życia, a przez to podnieść jego standard, eliminując stres, bóle i różnego rodzaju inne dolegliwości.

Ewa Szabatin przez większość swojego życia poświęcała się dla tańca.  Reprezentuje najwyższą klasę taneczną „S” w tańcach latynoamerykańskich i standardowych. W pucharze świata wywalczyła tytuł wicemistrzyni i dwukrotnie znalazła się w finale Mistrzostw Świata. Trzykrotnie brała udział w programie „Taniec z Gwiazdami”, a jej partnerami byli: Przemysław Sadowski, Rafał Olbryski i Mateusz Damięcki.

 

Jak przyznała Ewa Szabatin jej uwaga skupiła się na zdrowym stylu życia po jej niespodziewanym zakończeniu kariery tanecznej. – Może nie przeżyłam załamania nerwowego z tego powodu, ale przez dwa lata zaniedbałam siebie. Dużo imprezując chciałam nadrobić czas jaki do tej pory poświęcałam na taniec – mówiła tancerka. – Po dwóch latach prowadzenia takiego życia zauważyłam u siebie pierwsze niepokojące symptomy takie jak przyspieszone bicie serca i omdlenia – dodaje.

Kiedy Ewa Szabatin stwierdziła, że tradycyjne metody leczenia nie są dla niej, zaczęła szukać odpowiedzi sama, w zdrowym odżywianiu, w jodze, ogólnie w zdrowym stylu życia. – Przewartościowałam swoje życie do tego stopnia, że stało się to moją pasją – mówiła nam Ewa Szabatin. Właśnie po to, żeby tą pasją dzielić się z innymi, Ewa przyjechała do Kozienic.

Zasada małych kroków 

Weekend z Ewą Szabatin rozpoczął się od wykładu motywacyjnego w Pensjonacie KCRiS, w którym tancerka przedstawiła swoją historię i drogę jaką przeszła, żeby zrozumieć jak ważne jest świadome życie w odniesieniu do naszego zdrowia fizycznego i psychicznego. 

Jak mówiła, wystarczy zmobilizować się przez pierwsze dwa tygodnie do wykonywania jakiejś czynności, a stanie się ona nawykiem, bez którego ciężko będzie nam żyć. W przestawianiu się na bardziej zdrowy tryb życie nie chodzi o to, żeby z dnia na dzień obrócić wszystko o sto osiemdziesiąt stopni. Już mała małe kroki takie jak chociażby picie ciepłej wody z cytryną zaraz po przebudzeniu może dać wymierne korzyści.

 

 

Ewa Szabatin na swoim własnym przykładzie pokazała jak wyraźne różnice można zauważyć, nie tylko w samopoczuciu, ale również w wyglądzie po zmianie naszych nawyków.


Ewa Szabatin w swoim przemówieniu duży nacisk położyła na jedzenie. To co jemy bezpośrednio wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Jednak w tym miejscu, tancerka również nie namawiała nikogo całkowitej reorganizacji swoich nawyków żywieniowych. Nie ma potrzeby rezygnowania z mięsa, ryb czy białego pieczywa jeśli naprawdę ktoś jest do nich przywiązany. Jak podkreśliła o wiele ważniejsze jest sprawdzanie składu produktów spożywczych jakie kupujemy w sklepach. To co powinien robić każdy z nasz podczas wizyty w sklepie, to czytanie etykiet i wybieranie tego co zawiera tylko proste, naturalne i nieprzetworzone składniki.

 

Smacznie i zdrowo


Jedzeniu w całości poświęcona była druga część soboty z Ewą. Tym razem uczestnicy spotkali się w restauracji pensjonatu, żeby z tego co przygotowali dla nich sponsorzy przyrządzić pyszne  i zdrowe potrawy. Wspólne gotowanie to świetna zabawa, która zbliża ludzi. Korzyści z tych warsztatów były więc podwójne. Po około godzinie powstały różnego rodzaju sałatki, przystawki, słodkie przekąski, szaszłyki i wiele innych smakołyków.

 

 

Z tak smacznie i zdrowo wyglądającymi potrawami można było zrobić tylko jedno. Przystąpić do wspólnego jedzenia.

Na koniec warsztatów kulinarnych każdy uczestnik otrzymał torbę od sponsorów, w których znalazły się składniki do powtórzenia tej smakowitej i zdrowej przygody jeszcze raz w domu.

 

Mix tańca i jogi, czyli joga dance
 

Drugi dzień Weekendu z Ewą Szabatin poświęcony był zajęciom ruchowym. Uczestnicy w dwóch turach razem z tancerką poznawali w Sali Fitness kozienickiej pływalni tajniki ćwiczeń zwanych joga dance. Jest to połączenie tradycyjnej jogi z elementami tańca. Sprawia to, że zwykła joga, która jest ćwiczeniem raczej indywidualnym, przemienia się w bardziej energetyczne zajęcia, idealne dla większej grupy. Ewa Szabatin w ciągu godziny pokazała kilkanaście podstawowych pozycji, które później każdy będzie mógł powtarzać samemu w domu. Natomiast dla osób, którym taka forma aktywności przypadła bardziej do gustu i chcieli by poznać inne podobne ćwiczenia, to instruktorzy Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu zapraszają do skorzystania z bogatej oferty zajęć, które przygotowali. Wszystkie informacje znajdziemy na stronie KCRiS TUTAJ lub bezpośrednio na basenie.

 

 

Prozdrowotne właściwości jogi można by długo wymieniać. Do najważniejszych należą jednak wzmocnienie kręgosłupa, lepsze ukrwienie całego organizmu czy ogólne poczucie równowagi psychicznej.

 

Po zakończonych zajęciach na uczestników, jak i na samą Ewę Szabatin czekała niespodzianka. Załoga All About Life zaprosiła do Kozienic innego znanego tancerza, Rafała Maseraka. Jego pojawienie się spotkało się z wielkim entuzjazmem wśród uczestników, ponieważ jego wizyta, choć krótka, była okazją do rozmowy i wspólnej fotografii.

 

 

Okazji do wspólnego zdjęcia przy ściance z dwójką światowej klasy tancerzy, nikt nie miał ochoty przegapić.

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook