Dzisiaj jest wtorek, 18 lutego 2020 r., 49 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
„Wyzwania społeczne współczesnego świata”. Uczniowie Zielonego na zawodach
Dodał: MaG, 27-01-2020 13:58, odsłon: 917
fot.ZS
fot.ZS

25 stycznia w siedzibie Wydziału Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach odbyły się sześćdziesiąte pierwsze zawody okręgowe Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym – „Wyzwania społeczne współczesnego świata". Wzięli w niej udział przedstawiciele Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach. 

Wśród uczestników zawodów znaleźli się przedstawiciele „Zielonego”, którego reprezentował Mateusz Palka z kl. IV FP, Weronika Krekora z kl. IV FP, Igor Ochocki z kl. I IPR i Wiktoria Krekora z kl. IV FP. Opiekunem uczniów był już 25 raz Jacek Malicki, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie.

 

W trakcie trwających eliminacji okręgowych odbyło się spotkanie z p. Andrzejem Radzikowskim, przewodniczącym Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, który wygłosił referat na temat: „Wyzwania społeczne związków zawodowych w Polsce”.

 

- Obecnie działalność związków zawodowych w Polsce nakierowana jest walkę o wyższe wynagrodzenia, współprace wszystkich związkowców bez względu na orientację polityczną i szukania poparcia dla swoich działań w całym społeczeństwie. Jako szef największego związku zawodowego w Polsce będę działał na rzecz prowadzenia ustawy emerytalnej w której to, prawo zagwarantuje możliwość przejścia na emeryturę po 40 latach płacenia składek dla mężczyzn i 35 latach dla kobiet. Z przykrością stwierdzam, iż obecnie w Polsce z pośród osób pracujących w wieku 18 – 65 lat zatrudnionych legalnie i płacących składki emerytalne jest tylko 63 % - podsumował swoje wystąpienie p. Andrzej Radzikowski.

 

 

- Cieszymy się, że znaleźliśmy się w gronie uczestników olimpiady na szczeblu okręgu mazowieckiego. Mogliśmy rywalizować z najlepszymi i jako jedyni godnie reprezentować Powiat Radomski. Obecna edycja olimpiady była wyjątkowo trudna, a test wymagał precyzyjnych odpowiedzi i wiedzy z kilkunastu różnych dziedzin nauk– stwierdzili uczestnicy olimpiady z Zielonego.

 

- Serdecznie dziękuje moim uczniom za trud włożony w przygotowanie i intelektualną rywalizację z najlepszymi uczniami województwa mazowieckiego podczas olimpiady przedmiotowej. Szczególne podziękowania kieruje na ręce władz UT- H w Siedlcach oraz organizatorów na czele z dr hab. Włodzimierzem Fehilerem i dr Joanną Ważniewską za sprawną organizację oraz serdeczną atmosferę w trakcie eliminacji okręgowych XLI Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym - podsumował udział w olimpiadzie p. Jacek Malicki.

 

 

Jacek Malicki – ZS Pionki   
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook