Dzisiaj jest piątek, 05 czerwca 2020 r., 157 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
„Wolni od uzależnień”. Zakończyła się 10. edycja konkursu
Dodał: MaG, 10-12-2018 07:57, odsłon: 2600
fot.PSP Laski
fot.PSP Laski

Tegoroczna – XX edycja Gminnego Konkursu Wiedzy o Uzależnieniach – przebiegała pod hasłem „Wolni od uzależnień współtworzymy przyszłość Niepodległej Ojczyzny”. Gospodarzem tego wydarzenia była w tym roku Publiczna Szkoła Podstawowa w Laskach.

Szkoła w Laskach gościła władze gminne i samorządowe, proboszcza tutejszej parafii, przedstawicieli policji, dyrektorów oraz uczniów i ich opiekunów ze szkół podstawowych z terenu Gminy Pionki. W pierwszej kolejności uczniowie pisali test wiedzy z zakresu profilaktyki i uzależnień. Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Andrzej Pionka powitał przybyłych gości. Następnie odbyło się podsumowanie konkursu i ogłoszenie wyników.

Jury w składzie: Andrzej Pionka, Małgorzata Podsiadła i Halina Siczek wyłonili najlepszych reprezentantów i nagrodzili prezentami, które uroczyście wręczał Wójt Gminy Pionki Mirosław Ziółek. Organizatorem i  fundatorem nagród była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

W bardzo wyrównanej rywalizacji najlepsi okazali się:

 


I miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa w Laskach – opiekun Beata Zygmunt

 


II miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa z Augustowa – opiekun Ewa Paduszek

 


III miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa z Suskowoli – opiekun Jakub JasekSzczególne słowa uznania kierujemy do uczennic z naszej szkoły, tj. Julii Kamionki, Wiktorii Gut i Anieli Basińskiej oraz ich opiekunki Beaty Zygmunt. Tuż po ogłoszeniu wyników dyrektor szkoły Agnieszka Kołatkowska zaprosiła przybyłych do obejrzenia przedstawienia teatralnego w wykonaniu uczniów klasy IV i V.

Goście, rodzice i społeczność szkolna obejrzeli  spektakl profilaktyczny, którego celem było propagowanie zdrowego i odpowiedzialnego stylu życia bez nałogów. Inscenizacja naświetlała problem szkodliwego wpływu narkotyków i dopalaczy na organizm ludzki. Młody człowiek, omamiony przez obietnice dilerów, zapomina o domu, rodzinie, szkole… Przestaje mieć pasje, zaczyna wagarować, pogłębiają się konflikty z nauczycielami i rodzicami. Drastycznie pogarszają się oceny i zachowanie. Spektakl próbował uzmysłowić, jak cienka jest granica pomiędzy dobrem a złem, pomiędzy właściwym wyborem a moralnym upadkiem. O dusze dzieci targowali się dilerzy z aniołami stróżami, a każdy z nich był przekonywujący w swoich racjach i argumentach.

 Autorski scenariusz powstał na bazie książki pt. „Pamiętnik narkomanki”. Dobrana do przedstawienia muzyka także nie była przypadkowa. W tle wypowiedzi aktorów słyszeliśmy piosenkę zespołu Dżem, którego wokalista wiele lat temu przegrał walkę z nałogiem. Spektakl wyreżyserowały panie: Agnieszka Kowal, Anna Siek, Krystyna Waszczyk. Na koniec dyrektor podziękowała małym aktorom, nauczycielom, pracownikom szkoły i zaprosiła gości na poczęstunek, który z wielkim zaangażowaniem przygotowali Rodzice uczniów szkoły.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook