Dzisiaj jest wtorek, 20 października 2020 r., 294 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Komora Normobaryczna NORMOBARIA zielony
[WIDEO, ZDJĘCIA] Wodny plac zabaw pełen kolorów!
Dodał: DL, 15-09-2020 20:21, odsłon: 6435
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass

Wspaniała wiadomość dla mieszkańców Pionek oraz ich dzieci. Nad Stawem Górnym powstaje wodny plac zabaw. Mieliśmy okazję zobaczyć jego działanie w praktyce. To będzie prawdziwa gratka dla najmłodszych, którzy w upalne dni będą mogli się schłodzić w zimnej wodzie. Tak, więc kolejny sezon wakacyjny w Pionkach może być bardzo ciekawy.

To pierwszy wodny plac zabaw w naszym mieście jak i w regionie.  Jest to plac z bezpieczną powierzchnią, na której zostały zlokalizowane zabawki wodne, czyli różnego rodzaju psikawki, armatki, dysze z podświetleniem typu fontannowego. Całość ogrodzona jest murkiem. Na terenie wodnego placu zabaw znajdują się ławeczki, kosze na śmieci, oraz wejście z brodzikiem do stóp.

 

Urządzenia, które znalazły się na terenie wodnego placu zabaw to:

 • Wiaderka - Wielobarwna atrakcja wyposażona w głowicę z trzema dyszami wodnymi: wiaderkami PVC, które napełniają się stopniowo wodą, a następnie opróżniają się losowo.
 • Liść wodny – Atrakcja w kształcie liścia z którego woda delikatnie kapie na bawiących się.

 


 

 • Kwiat stokrotka - Atrakcja wyposażona w kwiat z którego wnętrza woda tryska strumieniem skierowanym w dół.
 • Tunel – który  tworzą wodne strumienie wydobywające się z układu ośmiu, jednopunktowych dysz.
 • Wulkan - dysza posiadająca 17 otworów, usytuowanych pod rożnymi kątami, które tworzą efekt wodny przypominający wulkan lub gejzer.
 • Pająk - wielopunktowa dysza wbudowana w podłoże posiadająca 10 otworów tryskających promieniście pod odpowiednim kątem, dzięki czemu parabole wodne przypominają pająka.

 

Tunel z kręgów - Kręgi w tęczowych kolorach tryskające wodą, każdy łuk wyposażony jest w 8 dysz.

 • Armatka roto - Wielobarwna, obrotowa atrakcja z ukształtowanym w pętlę korpusem zakończonym dyszą wodną działka. Ukształtowanie zabawki oraz zastosowany system obrotowy daje możliwość łatwego kierowania nią
 • Armatka - obrotowa atrakcja z korpusem zakończonym dyszą wodną działka. Ukształtowanie zabawki oraz zastosowany system obrotowy daje możliwość łatwego kierowania nią.
 • Muchomor - atrakcja wodna z wieloma dyszami tryskającymi wodą we wszystkich kierunkach.
 • Zestaw edukacyjny  do zabawy z wodą gdzie woda przedostaje się kaskadowo z poziomu najwyższego do najniższego. Zawiera pompę na podeście, dwie rynny, młyn wodny oraz wannę i stolik wodny, do których odprowadzana jest woda. 

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Pięknie;-)
15-09-2020, 20:33:06
+ 23
- 12
odpowiedz
VIP
Te tęczowe kolory też się tak Panu podobają ?!
Dodane obrazki:
16-09-2020, 07:38:47
+ 19
- 21
odpowiedz
Amator
Takim"prawdziwym"Polakom jak ten konus na zdjęciu na pewno nie HeHeHe.
16-09-2020, 11:05:49
+ 56
- 5
odpowiedz
VIP
Każdy kryptogej widzi wszędzie lgbt i przeciwko temu podnosi larum. Ja tam nie widzę nic zdroznego w kolorach, czy też tęczy. Nic mnie nie obchodzi, kto z kim śpi. A jak Pan lubi zaglądać komuś do sypialni, to może niech Pan dołączy i spróbuje ???? Chyba, że lepiej z kotem, albo z kierowcą, jak Państwa guru o niskim wzroście, faflunowatym, z łupieżem starym zgredem.
16-09-2020, 16:34:57
+ 22
- 10
odpowiedz
VIP
Efekt świetlny nocą . To ja spytam, dla kogo ? Dzieci latem po 22.00 śpią . Będą pluskać się w kolorach nocą , a w dzień spać? Coś z logiką na bakier . Ktoś decyzyjny w UM kupuje zabawki z efektem nocnych barw . To jak z " gołoborzem " czytaj "fontanną z kamieni " .To są społeczne pieniądze i ma być tanio , funkcjonalnie i z rozumem.
Dodane obrazki:
16-09-2020, 17:40:57
+ 91
- 60
odpowiedz

Jako rodzic nie zgodzę się z Pańską teorią, że wszystkie dzieci w wakacje po 22 śpią. To po pierwsze. Po drugie „tryb nocny” w parku wodnym nad Stawem Górnym jak mniemam jest odpowiedzią na krótsze dni w miesiącu sierpniu. Proszę sobie zobaczyć, o której zachodzi słońce https://kalendarz.livecity.pl/wschod-slonca/sierpie%C5%84-2020/pionki . Po trzecie został oddany do użytku budynek A, w którym to miejscu ma być część restauracyjna z tarasem. Więc jeśli rodzic wybierze się nad pionkowski zbiornik wodny i postanowi spędzić na jego terenie trochę więcej czasu, to nie będzie musiał tłumaczyć swojemu dziecku, że nie może skorzystać już parku wodnego, bo w sierpniu dzień jest krótszy pijąc kawkę na tarasie. Idąc dalej uważam, że Pionki zasługują na bardziej kreatywne i uniwersalne rozwiązania, które przyciągną do naszego miasteczka również turystów, którzy nie muszą iść spać wraz z zachodem słońca. Dziś widać, że już popołudniami miasteczko wygląda na wyludnione. Może wystarczy tego zaściankowego myślenia. To moje osobiste zdanie na ten temat.


17-09-2020, 10:35:05
+ 9
- 75
odpowiedz
VIP
To jest wodny plac zabaw dla dzieci w wieku 2-10 lat . Nie przekonał mnie Pan , że nocna pora to dla nich czas zabaw nad stawem . Dzieci trzeba PILNOWAĆ , a nie nocą pić kawkę na tarasie , a dzieciaki w ferii tęczowych barw samopas pluskają . Kazali chwalić , to Pan to robi , ale przeczy to rozsądkowi . Pan naprawdę uważa , że podświetlone kamienie i zabawki, zatrzymają tu młodych ludzi ? Tylko praca i godna płaca według kwalifikacji , a nie sami swoi po znajomości .
Dodane obrazki:
17-09-2020, 12:31:16
+ 75
- 58
odpowiedz
VIP
Godziny przebywania dzieci na dworze , są regulowane przez ustawę o ochronie praw dzieci .Dzieci do lat 12 powinny chodzić wcześnie spać , ze względu na intensywny rozwój i spać 10 godzin. Dzieci do lat 12 mogą przebywać na dworze bez opieki do 20.00 .
Dodane obrazki:
17-09-2020, 12:57:29
+ 71
- 57
odpowiedz

Więc Pańskim zdaniem wszyscy rodzice powinni na co dzień chodzić z ustawą  w ręku i kłaść spać dzieci zgodnie z nią. Nie ma znaczenia, że wakacje to czas urlopu, odpoczynku, wolności od codziennych obowiązków.  


Swoje zdanie wyraziłem i uważam, że jeśli coś zostało zrobione z myślą o wszystkich rodzicach z dziećmi powinno zostać uszanowane z korzyścią dla wszystkich. Co do chwalenia – kiedy uważam, że należy chwalić, robię to - kiedy ganić również. Pan widać potrafi to tylko drugie. Ale w Pańskim wpisie widać, że nawet zróżnicowany kolor instalacji wodnych jest nieodpowiedni.


Tak więc podsumowując chwilową dyskusję z Panem należy: Staw Górny i jego wszystkie atrakcje zamykać z zachodem słońca, kłaść się spać z ustawą w ręku, wszystko pomalować i skomponować w ponure kolory, bo komuś się coś nie spodoba – kiedyś już tak było, szaro-bure, podwórko, trzepak i klepisko zamiast boiska do gry w piłkę.


17-09-2020, 13:38:26
+ 9
- 66
odpowiedz
VIP
Wracając do kolorów - tęcza na obrazach Maryjnych to też zło? ???? teraz po 19 już robi się ciemno, więc w czym problem? Takie instalacje mają być tylko dla "bombelków" to ja za takie atrakcje dziękuję. Dla bombelków płacę zabaw wszędzie! Dla "madek" Full kasy za bombelinki, żeby mogły kupić fajki i Alko dla różnych ojców, a Ty głupi podatniku płać podatki na nich, niech więcej z nas mają. Nam pracującym nic nie należy się.
17-09-2020, 14:08:59
+ 10
- 10
odpowiedz
VIP
Coś Pan przeinacza . Za kolorami jestem jak najbardziej . Tylko pytam , po co w nocy , gdy mało patrzących ????? Od św. Anki ...zimne wieczory ...kto będzie dzieci nocą puszczał do zimnej wody ? Fajna zabawka , niech dzieciaki raduje , ale te nocne iluminacje to przegięcie i pewnie przepłacone z naszych podatków jak diabli
Dodane obrazki:
17-09-2020, 14:38:29
+ 66
- 52
odpowiedz

Więc uporządkujmy. Park wodny otwarty będzie w ciągu dnia do wieczora – nie w nocy. W ciągu dnia dostępne są wszystkie jego atrakcje, natomiast w godzinach wieczornych, zwłaszcza już miesiącu sierpniu, gdy dzień staje się krótszy ale w dalszym ciągu są wakacje na godzinkę czy tam dwie (nie w nocy) będą mogły korzystać dzieci z tej atrakcji, która zyskuje dodatkowo urok w formie podświetlenia i działa w trybie wieczornym (nie wszystkie urządzenia działają). Powtórzę się, park wodny nie będzie czynny w nocy. Jeśli np. jeszcze we wrześniu pogoda pozwalać będzie lub zachęcać do odpoczynku np. weekendy do spędzenia czasu nad stawem (a dzień jest już zdecydowanie krótszy) będzie to możliwe. To chyba dobrze?
17-09-2020, 14:59:55
+ 5
- 57
odpowiedz
Amator
A "fontanna" na placu jak nie była fontanną tak nie jest. Można by na nią patrzeć cały dzień, również w nocy, i to nie tylko w wakacje, i nie tylko dzieci. Swoje kosztowała kiedyś, swoje kosztowła teraz, i jak nie było wody tak nadal nie ma. Albo mam pecha, albo ona wcale nie pracuje. To są dopiero zmarnowane pieniądze, i to 2 razy... Na dodatek tabliczki o zakazie wstępu górują nad całością, jak by to był najważniejszy punkt całej tej atrapy.
17-09-2020, 16:09:40
+ 32
- 3
odpowiedz
VIP
Jak madki i tatełowie nie potrafili upilnować swoich bombelinków, to dziwi się Pan, że trzeba było ustawić duże tablice z zakazem? Kto miał zapłacić za zniszczenie dysz? To raczej instalacja artystyczna, niż prawdziwa fontanna do mycia bombelków, jak ta w Radomiu ????
17-09-2020, 16:57:05
+ 14
- 6
odpowiedz
To coś na placu nazywa pan instalacją artystyczną? To wygląda jakby krety pod tym czymś gotowały wodę na herbatę i para wydobywa się na zewnątrz
18-09-2020, 01:00:15
+ 23
- 3
odpowiedz
Amator
Panie Marten, zaprojektowane w przestrzeni publicznej obiekty powinny być bezpieczne i idiotoodporne - czyli nie ważne kto i co zrobi z obiektem, nie powinno się jemu i obiektowi nic stać. W tym konkretnym przypadku dzieci były szybsze od np. młodzieży ze szkoły średniej, czy pijaczka szukającego bliskich doznań artystycznych. To była krwestia czasu jak "to coś" zostanie uszkodzone, bo tak zostało zaprojektowane a nie inaczej. Ciekawe, jak będzie z nowym placem wodnym nad stawem - ile on wytrzyma od uruchomienia do pierwszej "dewastacji". Swoją drogą, ciekawe, dlaczego trzeba udać się aż nad staw żeby zobaczyć tryskającą wodę. W mieście nie da rady się schłodzić.
18-09-2020, 09:24:52
+ 24
- 2
odpowiedz
VIP
Mi też to Stonehenge Pionkowskie nie za bardzo przypadło do gustu. A pamiętacie tą starą fontannę? To to chyba deczko estetycznej wygląda. Do tego nie ma tych okropnych bud na placu.
18-09-2020, 20:58:27
+ 7
- 3
odpowiedz
Amator
Problem jest w tym, że można to było zrobić inaczej, wydając pieniądze. Przez najbliższe ileś tam lat będziemy patrzeć na te tabliczki i zastanawiać się czemu tak jest a nie inaczej, jak w innych miastach, gdzie fontanna tryska wodą a nie jest zbiorem kamieni różnej wielkości. I będziemy słyszeć, że jak chcesz się ochłodzić, to idz nad staw, który jest prawie poza miastem i nie zawsze jest możliwośc tam się dostać, i zapewne będzie działał zdecysowanioe krócej w ciągu roku niż mogła by działać fontanna w centrum miasta.
19-09-2020, 11:00:16
+ 18
0
odpowiedz
VIP
Bez przesady, spacerkiem nowo wyłożonym chodnikiem i ścieżką rowerową raptem 2km. Sam nie wiem, co artysta miał na myśli to projektując. W każdym bądź razie centrum wygląda o niebo lepiej, niż rok temu. Zrobią jeszcze przyległą drogę z chodnikami i skończą staw to będzie prawie jak w Kozienicach (tyle że bez kasy z elektrowni).
19-09-2020, 20:22:42
+ 3
- 6
odpowiedz
Amator
Z tym może być problem. Powyciągali już z szuflad projekty i pieniądze, które im Zawodnik zostawił, teraz sami muszą ruszyć głową, aby stworzyć swoje i zdobyć pieniądze. Ale jestem pełen obaw o te ich nowe projekty, szczególnie jak patrzę na tę nową fontannę. No proszę, wszyscy narzekali na wizjonerstwo i irtujący upór Zawodnika, a tymczasem dużo rzeczy po nim w tym mieście zostanie, bardzo dużo.
20-09-2020, 20:34:59
+ 11
- 6
odpowiedz
VIP
Pożyjemy, zobaczymy. Ciekawe czy wróci pomysł ścieżki do stawu dolnego.
21-09-2020, 06:16:38
+ 6
- 1
odpowiedz
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Świetny występ reprezentacji Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki, podcza...
Igor jest uczniem Szkoły Specjalnej w Pionkach, uczęszcza do siódmej klas...
Fot. Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
Niezwykłe zdjęcia, ukazujące piękno Gminy Kozienice, można zobaczyć na wyjątko...
Fot. Pomysłodawca Formatowania Tomasz Wróblewski/Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach
Było ich ponad dwudziestu. Lokalni artyści, malarze, fotograficy, pracownicy lok...
Fot. Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Jakiś czas temu dokumentacja projektowa budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Mickie...
Zdjęcie mindandi - pl.freepik.com
Od soboty, 17 października w Powiecie Radomskim będzie obowiązywała tak zwana cz...
Od soboty kibice nie wejdą na imprezy sportowe. Taka jest decyzja rządu, co do s...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Studiujesz na uczelni artystycznej? Twoim hobby jest film, literatura, taniec lu...
Fot. www.gov.pl
Powiat radomski trafił do czerwonej strefy – z największą liczbą obostrzeń...
Fot. ilustracja/pixabay.com
W najbliższy piątek, 16 października mieszkańcy części Pionek mogą spodziewać si...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass - archiwum. Na zdjęciu radny miasta Pionki Krzysztof Bińkowski
Test na koronawirusa dał pozytywny wynik u jednego z radnych miasta Pionki - Krz...
Fot. Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Pionki. Na zdjęciu: Dariusz Sułek, Zofia Brudzyńska oraz Alan Delega
Zofia Brudzyńska z Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki zdobyła tytuł Mis...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass - ulica Słowackiego w Pionkach
Trzy firmy zdecydowały się na przystąpienie do przetargu nieograniczonego na wyk...
Fot. www.gov.pl
Jeżeli wśród mieszkańców uda się zdobyć minimum sto głosów ...
Fot. Dorota Święcka, RDLP w Radomiu
Pamiętając o roli szkół leśnych dla kształcenia kadry, w Dzień Edukacji N...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Kierowcy od lat czekają na remont drogi wiodącej do Zwolenia. Dziury, fałdy, row...
Dziś Dzień Edukacji Narodowej, znany też jako Dzień Nauczyciela, wychowawc&oacut...
W związku z objęciem z dniem 10 października 2020 r. całej Polski żółtą s...
Co oznacza termin ,,Uczeń miesiąca 4English”? Jest to osoba, która ...
Fot. Urząd Gminy Pionki
W środę 7 października w Urzędzie Gminy w Pionkach odbyły się uroczyste obchody ...
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
My Center
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
PRACA SPAWACZ MAG 135 PIONKI
PRACA SPAWACZ MAG 135 PIONKI
CHRONOSS INDUSTRY SERVICE Sp. z o.o. w Pionkach zatrudni pracowników na stanowisku: Spawacz MAG 135 Wymagania: Umiejętność spawania metodą MAG 135 Doświadczenie zawodowe w spawaniu stali konstrukcyjnych Umiejętność posługiwania się warsztatowym...
SPRZEDAM MIESZKANIE
SPRZEDAM MIESZKANIE
Sprzedam mieszkanie 27m2 na 3 piętrze, kawalerka, ul. Kozienicka.
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
HALA PRODUKCYJNO- MAGAZYNOWA
HALA PRODUKCYJNO- MAGAZYNOWA
Hala produkcyjno- magazynowej z zapleczem socjalno – biurowym Powierzchnia produkcyjno – magazynowa - hali – 3672m2 Powierzchnia socjalno – biurowa – 432m2 Wysokość hali – 8m do płatwi dachowych. Hala posiada instalacja PPOŻ , instalacja wentylacyjn...
SPRZEDAM DZIAŁKĘ WRAZ Z DOMEM I BUDYNKIEM GOSPODARCZYM
SPRZEDAM DZIAŁKĘ WRAZ Z DOMEM I BUDYNKIEM GOSPODARCZYM
Sprzedam działkę 806 m²na ul.Moniuszki w Pionkach. Działka uzbrojona: kanalizacja,woda i prąd.Na działce znajduje się dom drewniany 50m² oraz murowany budynek gospodarczy a także garaż metalowy. Działka położona w spokojnej okolicy w sąsiedztwie szkoły pod...
KOREPETYCJE Z MATEMATYKI
KOREPETYCJE Z MATEMATYKI
Mam wieloletnie doświadczenie, solidnie przygotowuję do klasówki, egzaminu. Pomogę nadrobić zaległości, zrozumieć trudny materiał. Zapraszam ósmoklasistów i uczniów szkół średnich. Odpłatnośc 30-45 zł/godzina.   ry...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook