Dzisiaj jest środa, 12 sierpnia 2020 r., 225 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
[WIDEO, ZDJĘCIA] Otwarcie Kaplicy Wieczystej Adoracji w Jedlni Kolonii
Dodał: MaG, 30-11-2019 23:35, odsłon: 5321
fot.Autor Jacek Gromek
fot.Autor Jacek Gromek

Kaplica Wieczystej Adoracji pod wezwaniem św. Jana Pawła II w Jedlni Kolonii koło Pionek jest już otwarta. W sobotę, 30 listopada 2019 roku poświęcił ją ksiądz biskup Henryk Tomasik, ordynariusz radomski.

To jedyne w diecezji radomskiej i jedno z nielicznych w Polsce miejsc, w którym jest prowadzona całodobowa adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Jest tam również niezwykła pamiątka po Papieżu – Polaku, czyli piuska, w której konsekrował on Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie. Wszystkie główne prace udało się zakończyć… kilkanaście godzin przed otwarciem.


Budowa Kaplicy wraz z domem zakonnym została sfinansowana wyłącznie z ofiar wiernych, a za budowę i dalsze utrzymanie obiektu odpowiada Fundacja Płomień Eucharystyczny, złożona głównie z osób świeckich.


Trzecie takie miejsce w Europie
Inicjatorem powstania Kaplicy Wieczystej Adoracji stał się ojciec doktor Joseph Vadakkel ze Zgromadzenia Misjonarzy Najświętszego Sakramentu z katolickiego stanu Kerala w Indiach, który prowadząc ewangelizację w Europie, od prawie 20 lat przyjeżdża do Polski. Jego misja to promowanie adoracji eucharystycznej, a on sam założył już dwa centra adoracji w Niemczech i Holandii. Trzecie takie centrum w Europie powstało właśnie w parafii Jedlnia.

 


Uroczystość otwarcia Kaplicy rozpoczęła się w sobotę, 30 listopada o godz. 10 w kościele parafialnym w Jedlni, gdzie ksiądz doktor Sławomir Płusa, prezes Fundacji Płomień Eucharystyczny przywitał zgromadzonych, w tym:


• biskupa ordynariusza Henryka Tomasika,
• siostry ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu wraz z przełożoną Teofanią Migowską,
• ponad 20 księży z diecezji,
• przedstawicieli władz samorządowych Powiatu Radomskiego wraz ze starostą Waldemarem Trelką, władze gminy Pionki, a także darczyńców,
• zaproszonych gości z całej Polski oraz Niemiec,
• parafian z Jedlni i okolic.


Historię powstania kaplicy przybliżył krótko Marcin Genca, przewodniczący Rady Fundacji w kadencji 2015-2019. Biskup Tomasik wręczył zaś Darczyńcom pamiątkowe statuetki, a ojca Vadakkela mianował duchowym dyrektorem Centrum Wieczystej Adoracji w Jedlni Kolonii. Misjonarz z Indii opowiedział zebranym o duchowym znaczeniu Kaplicy, dziękując jednocześnie wszystkim, którzy przyczynili się do jego powstania.

 Następnie uczestnicy uroczystości przejechali do pobliskiej Kaplicy, gdzie rozpoczęła się Msza Święta pod przewodnictwem ordynariusza radomskiego. Biskup dokonał również poświęcenia Kaplicy i Domu Zakonnego, a także monstrancji oraz tak zwanych paramentów liturgicznych, czyli kielicha, pateny i puszek na komunikanty. Po zakończeniu liturgii przewodniczył krótkiej modlitwie, która rozpoczęła Wieczystą Adorację Najświętszego Sakramentu.


W organizacji uroczystości bardzo wydatnie pomogli: Rycerze Kolumba z Pionek, strażacy OSP Jedlnia, firma Full System Media Pawła Irzmańskiego oraz Centrum Ewangelizacji Zacisze w Jedlni.


Z piuską świętego Jana Pawła II
Data otwarcia, wyznaczona na 30 listopada miała również wymiar symboliczny: tego dnia skończył się rok liturgiczny, który w Kościele upłynął pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Natomiast nowy rok liturgiczny w Polsce jest poświęcony Eucharystii, zaś w diecezji radomskiej – Rodzinie. Patronem tego dnia jest również święty Andrzej, nazywany również apostołem, który przyprowadzał ludzi do Jezusa. Patronem Kaplicy stał się święty papież Jan Paweł II, który jest patronem Eucharystii oraz rodziny i młodzieży. Tuż przed otwarciem Kaplicy otrzymaliśmy niezwykły dar – siostra Ludwika ze Zgromadzenia Sióstr Sercanek, która pracowała w Watykanie w czasach Jana Pawła II, przekazała piuska papieża, którą miał na głowie podczas konsekracji Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach.

 Tym wyjątkowym miejscem w skali kraju będą opiekowały się siostry nazaretanki z prowincji warszawskiej. Jak dodaje o. Joseph Vadakkel, ich posługa ma również związek z Janem Pawłem II, ponieważ przed wojną to właśnie siostry nazaretanki prowadziły ochronkę, do której należał również mały Karol Wojtyła.

Miejsce adoracji oraz pomocy duchowej
Kaplica Wieczystej Adoracji jest otwarta przez całą dobę, siedem dni w tygodniu w intencji rodzin w diecezji radomskiej, całej Polsce oraz na całym świecie. Może tam modlić się każdy chętny.

– Osoby z okolicznych parafii oraz mieszkańców Kozienic, Pionek i Radomia zachęcam do włączenia się w systematyczną modlitwę w intencji małżeństw i rodzin w Kaplicy Wieczystej Adoracji św. Jana Pawła II w Kolonii Jedlnia – apeluje biskup radomski Henryk Tomasik.

 – Dzisiaj toczy się wielka walka duchowa o małżeństwo i rodzinę, dlatego będziemy modlić się, aby Bóg wspierał, chronił i oczyszczał relacje z tego, co jest przeciwne miłości – tłumaczy ks. Sławomir Płusa, prezes Fundacji. – Zapraszamy również do włączenia się w Wieczystą Adorację. Grupy, wspólnoty i parafie już zapisują się na dyżury adoracyjne, można zgłosić się na stały dyżur nocny lub dzienny, raz w tygodniu lub raz w miesiącu, albo po prostu zajrzeć do kaplicy – zachęca ksiądz Płusa.

Oprócz modlitwy, Fundacja będzie prowadziła również okresowe poradnictwo duchowe dla rodzin lub osób w kryzysie (konsultacje indywidualne z o. Josephem Vadakkelem, czy ks. Sławomirem Płusą, który jest też egzorcystą diecezjalnym). Również siostry nazaretanki są przygotowane do prowadzenia poradnictwa rodzinnego. Niewykluczone, że w przyszłości powstanie tam również punkt pomocy najuboższym.

Budowa w dwa lata
Aby zrealizować budowę, najpierw, w 2015 roku, za zgodą biskupa radomskiego została powołana Fundacja Płomień Eucharystyczny, która zaczęła szukać miejsca na lokalizację centrum adoracji oraz gromadzić fundusze na jego powstanie. Jej fundatorem został ksiądz Janusz Smerda, proboszcz parafii Jedlnia.

W 2016 roku, dzięki zaangażowaniu państwa Barbary i Stefana Grzywaczów, fundacja otrzymała darowiznę w postaci działki na skraju Puszczy Kozienickiej w Jedlnii Kolonii. Przekazanie ziemi nastąpiło w formie aktu notarialnego. Następnie fundacja uzyskała pozwolenie na budowę. Warto dodać, że projekt architektoniczno - budowlany kaplicy wraz z domem zakonnym wykonała nieodpłatnie architekt Paulina Jaskółka z Łodzi.

 W listopadzie i grudniu 2017 roku wytyczono i ogrodzono plac budowy, a następnie zostały wylane fundamenty pod cały obiekt. Wykonawcą stanu surowego została firma Prime House Tomasza Sałka z Garbatki – Letniska. W samą budowę bardzo mocno zaangażował się pan Stefan Grzywacz, który prowadził bezpośredni nadzór nad pracami oraz zapewnił niezbędne wsparcie techniczne, sprzętowe i materiałowe.

W styczniu 2018 roku fundamenty obiektu poświęcił biskup Piotr Turzyński, a już kilka miesięcy później, w sierpniu 2018 roku, na więźbie dachowej kopuły Kaplicy zamontowano stalowy krzyż. Do grudnia 2018 roku powstał stan surowy zamknięty, a na obu budynkach udało się wykonać dachy i pokryć je blachą miedzianą. Dzięki w miarę łagodnej zimie, od stycznia 2019 roku ruszyły prace wykończeniowe wewnątrz i na zewnątrz obiektów, które prowadziło w sumie kilkunastu wykonawców. Wykonano instalacje hydrauliczne i elektryczne oraz centralnego ogrzewania, które zapewniają dwa ekologiczne kotły na pellet. Budynki zostały ocieplone i otynkowane, tynki położono również wewnątrz Domu Zakonnego, a następnie w Kaplicy.

W październiku na plac budowy weszli projektanci wystroju Kaplicy, czyli artyści plastycy Katarzyna i Andrzej Frydrychowie z Łodzi, którzy wraz ze swoją ekipą wykonali przepiękne freski w kopule, a potem nadzorowali montaż kamiennej posadzki oraz tabernakulum.

Mimo wielu trudności, nie tylko finansowych, ale również logistycznych i wykonawczych, wszystkie główne prace udało się zakończyć dosłownie kilkanaście godzin przed otwarciem Kaplicy.

 

 

Autor: Jacek Gromek


Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
już totalnie nie mają co robić, zamiast jakieś schronisko dla maltretowanych matek, jakieś mieszkania dla potrzebujących, domy opieki dla schorowanych, staruszków, to stawiają kolejne kościoły, kaplice i srele-duperele...a perwersi gwałcą dzieci i łączą tron z ołtarzem (złote, a skromne)....kiedyś to musi pier*****, wtedy te piękne ółtarze i domy ktoś lepiej zagospodaruje.
01-12-2019, 00:14:06
+ 159
- 44
odpowiedz
VIP
marten19 w 100% racja . Doją podatnika jak mogą i ciągle mało . Z umów konkordatowych mają prawie 20 mld z naszych podatków . Nic za darmo , nawet dla biednych . Za chrzest płać, za ślub i nawet za pogrzeb zedrą ostatnią koszulę . Caritas ma tyle kasy , gdzie noclegownie dla bezdomnych , gdzie domy samotnej matki ? Za to huczna impreza w kopalni soli w Wieliczce , a jakże . Rasa panów .
Dodane obrazki:
01-12-2019, 10:37:24
+ 199
- 129
odpowiedz
Amator
Jezus nie potrzebuje gmachu z betonu, stali i plastiku. Gmach dla Niego staramy się wznosić codziennie, z ciężkej i ucziwej pracy, dobrych uczynków, empatii i szacunku dla innych, bezinteresowności i miłości.
Nikt inny, tylko Jezus powiedział Judejczykom:"Zburzcie tę świątynię, a w trzy dni ją odbuduję".
01-12-2019, 14:34:07
+ 76
- 27
odpowiedz
Jezus nie potrzebuje lecz ludzie potrzebują .
01-12-2019, 17:33:18
+ 32
- 135
odpowiedz
Mozna zrozumieć nizadowolenie czy gniew na niektórych hierarchów KK za ich "uczynki", ale srele-duperele itp. to już nie jest zwykła krytka, tylko ocierajaca się o knajactwo mowa nawołująca do nienawiści. "Ktoś" w przeszłości już próbował "lepiej" zagospodarować te piękne "domy i ołtarze" jak to określił jeden z dyżurujących tu mędrków. "WTM" mógłbym tu wiele Twoich wpisów podać, których wymowa nie ma nic wspólnego z bezinteresowną miłością, szacunkiem, empatią czy choćby z wymianą zdań w tonie umiarkowanym. Nie wyjeżdżaj więc "wielebny" z cytatami, których sensu nie rozumiesz.
01-12-2019, 18:51:42
+ 34
- 48
odpowiedz
Amator
Dioinizy, nikogo nie obrażam, nie używam słów "czub" czy "pajac", a to że czasami bładzę, tak jak wszyscy, to ludzka rzecz. Nie sądzę, abym stał się lepszym chrześcijaninem adorując w nocnej porze, do tego wystraczy mi kościół znajdujacy się nieopodal.
Podaj proszę przykłady mijej mowy nienawiści.
01-12-2019, 19:14:31
+ 71
- 22
odpowiedz
A może bardziej przydatne byłoby przedszkole,dom dla seniora,coś użytecznego dla lokalnej społeczności
01-12-2019, 23:31:32
+ 117
- 23
odpowiedz
VIP
Wierzę w jeden święty, powszechny i apostolski kościół !
Dodane obrazki:
02-12-2019, 07:43:58
+ 22
- 79
odpowiedz
VIP
Panie " dionizy" ! Komu wiara niezbędna , niech sobie wierzy , ale niech nie narzuca swojego światopoglądu innym . Niemoralne jest , że w biednym kraju KK wyciaga miliardy z budżetu . Zamiast na szpitale , dla biedujących na głodowych emeryturach seniorów , na nowoczesną terapię onkologiczną itd. miliardy na KK . Wypowiedzieć konkordat , religia do sal katechetycznych . KK powinni utrzymywać wierzący , ze swoich datków . Tak jest w krajach cywilizowanych . Poczytaj Pan trochę książek historycznych . KK ma też od wieków ciemną stronę mocy .
Dodane obrazki:
02-12-2019, 08:50:17
+ 172
- 121
odpowiedz
Nikt nikomu nie będzie dyktował na co ma przeznaczyć swoje pieniądze!!!!! W Polsce dzisiaj każdy jest lekarzem, adwokatem, sędzią czy księgowym szczególnie gdy jest anonimowy.
Dodane obrazki:
02-12-2019, 11:40:12
+ 27
- 56
odpowiedz
Popełniasz Pan potworny błąd publikując pod tekstem tzw. obrazki o jednoznacznej wymowie antyklerykalnej sugerujące jakoby KK w Polsce był zaporą oddzielającą umęczoną ojczyznę od niepodległości. Dużo to o Panu mówi. Jeżeli takie są "okładki" czytanych przez Pana "książek historycznych" to powinszować. A tak na marginesie - do obszarów czy dziedzin, które cierpią z powodu zawartego Konkordatu - zwykłej umowy międzynarodowej - dodaj Pan jeszcze klimat tak ważny dla wschodzącej polskiej gospodarki.
02-12-2019, 18:37:15
+ 25
- 42
odpowiedz
Na tym forum są lejące się ciurkiem jednostronne opinie - "pod sznurek". Szukałem i nie znalazłem złych przykjładów, więc BARDZO PRZEPRASZAM za nie przemyslane, głupie słowa.
02-12-2019, 18:46:26
+ 21
- 21
odpowiedz
VIP
Konkordat z 28 lipca 1993 - to Polska . Czytał Pan o Traktatach Laterańskich ? Co zrobiły bogate Włochy w 1984 roku ? To nie antyklerykalizm , a prawda i zdrowy rozsądek . Ludzie w mediach społecznościowych błagają o pieniądze na ratowanie życia . A tu mamy " złote a skromne ". Podoba się Panu ? Mnie nie . Tyle w temacie .
Dodane obrazki:
02-12-2019, 19:32:07
+ 157
- 114
odpowiedz
Bogate Włochy ? Grecja przy nich wcale nie jest biedniejsza !
03-12-2019, 06:52:50
+ 20
- 103
odpowiedz
Z tego co jest napisane kaplica została zbudowana z prywatnych funduszy to o co wam chodzi?
04-12-2019, 11:12:46
+ 15
- 133
odpowiedz
Rób fundację i zbieraj pieniądze napewno coś dołożę do tak szczytnego celu
08-12-2019, 22:34:33
+ 7
- 103
odpowiedz
VIP
To proszę dofinansować TPD w Pionkach . Zamykają miejsce , gdzie dzieci mogły pobawić się i odrobić lekcje . Często bardzo potrzebowały " pobyć ", zjeść kanapkę . KK jest w biednej Polsce przebogaty . Za mało szczytny cel ?
Dodane obrazki:
09-12-2019, 08:43:17
+ 117
- 84
odpowiedz
VIP
Niestety nie tylko mnie ponoszą złe emocje, ale kto nie wkurzy się na złote salony kościołów, a biedne odrapane domy pomocy społecznej, niech pierwszy rzuci kamamieniem. I uwaga - fragment z biblii, nie namawiam do kamieniowania nikogo, ani niczego.
09-12-2019, 19:37:57
+ 63
- 6
odpowiedz
Nie manipuluj ,nie kombinuj ,nie zmieniaj maski ,słaby pokerzysto !
12-12-2019, 16:11:50
+ 7
- 79
odpowiedz
VIP
Postawili ten piękny przybytek, neon święci 24 h na dobę otwarte! Tylko jest mały problem, nie ma kto tam czuwać i pilnować ???? biedne zakonnice apelują, żeby chociaż jedną osoba pilnowala dziennie ???????? także tego d9brze wydana kasa darczyńców ???? stawiajcie piękne świątynie
15-12-2019, 22:10:40
+ 50
- 3
odpowiedz
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
ZATRUDNIMY 2 OSOBY NA STAŻ
ZATRUDNIMY 2 OSOBY NA STAŻ
ZATRUDNIMY NA STAŻ 2 OSOBY.PRACA NA STACJI DEMONTAŻU POJAZDÓW(POMOC PRZY ROZBIÓRCE SAMOCHODÓW). WYSTARCZY BYĆ ZAREJESTROWANYM W URZĘDZIE PRACY. OSOBY DO 30 ROKU ŻYCIA NA 12 M-CY, OSOBY POW. 30 ROKU ŻYCIA NA 6 M-CY. PO STAŻU ZATRUDNIMY STAŻYSTĘ NA CONAJMN...
LOKAL 72M2 DO WYNAJĘCIA
LOKAL 72M2 DO WYNAJĘCIA
Oferujemy do wynajęcia lokal biurowy o powierzchni 72m2 znajdujący się w biurowcu "Przemysłowa 1" w Pionkach. Lokal składa się z trzech pomieszczeń użytkowych (15m2, 15m2 oraz 24m2), holu(poczekalni) oraz toalety ze schowkiem w zabudowie. Biuro znajduje ...
SPRZEDAM GARAŻ
SPRZEDAM GARAŻ
Sprzedam garaż murowany na ul. Spokojnej przy skrzyżowaniu z Jodłową. Kanał, elektryka, księga wieczysta.
NA SPRZEDAŻ DZIAŁKA O POWIERZCHNI 7,0792 HA
NA SPRZEDAŻ DZIAŁKA O POWIERZCHNI 7,0792 HA
Na sprzedaż działka o powierzchni 7,0792 ha, w użytkowaniu wieczystym. Na działce znajdują się : -budynek 1-kondygnacyjny o pow. Użytkowej 82m2 -budynek 1-kondygnacyjny o pow. Użytkowej 82m2 -budynek 1-kondygnacyjny o pow. Użytkowej 226m2 -budynek 1-kondyg...
SPRZEDAM MIESZKANIE 46 M2
SPRZEDAM MIESZKANIE 46 M2
Na sprzedaż mieszkanie położone na 1 piętrze 2-kondygnacyjnego budynku przy ulicy Ogrodowej w Pionkach. Budynek znajduje się w spokojnej i cichej okolicy bezpośrednio przy lesie. W pobliżu usytuowana jest szkoła, Lidl oraz rodzinne ogródki działkowe. W ...
SPRZEDAM DZIAŁKĘ REKREACYJNĄ
SPRZEDAM DZIAŁKĘ REKREACYJNĄ
Sprzedam działkę rekreacyjną przy ul. Radomskiej. Działka 300 m2. Dzierzawa z PKP.
NA SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚĆ O PRZEZNACZENIU KOMERCYJNYM NA HOTEL, S...
NA SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚĆ O PRZEZNACZENIU KOMERCYJNYM NA HOTEL, S...
Na sprzedaż nieruchomość o przeznaczeniu komercyjnym na hotel, spa, centrum szkoleniowo-konferencyjne, dom spokojnej starości w Pionkach Całkowita powierzchnia działek to 4,9 ha. Na działkach znajdują się dwa budynki, otoczone terenami leśnymi, każdy ...
PRACA DODATKOWA DLA MĘŻCZYZNY
PRACA DODATKOWA DLA MĘŻCZYZNY
Lekka praca dla mężczyzny przy rozładunku busa 3-4 razy w tygodniu. Więcej informacji pod numerem telefonu
WAKACJE Z MATEMATYKĄ
WAKACJE Z MATEMATYKĄ
Jeżeli chcesz rozpocząc nowy rok szkolny bez zaległości, zapraszam Cię na letnie korepetycje z matematyki. Mam wieloletnie doświadczenie , cierpliwość i skutecznie wytłumaczę to czego nie rozumiesz, przygotuję do zbliżającej się matury, egzaminu ósm...
TANIO SPRZEDAM
TANIO SPRZEDAM
książki do klasy I Liceum, Technikum. Podręczniki w bardzo dobrym stanie. Wykaz znajdziesz tu: http://zielone.eu/images/2020-2021/podreczniki/1ft.pdf
NA SPRZEDAZ DZIAŁKA PRZEMYSŁOWA - INWESTYCYJNA O POWIERZCHNI 20 ...
NA SPRZEDAZ DZIAŁKA PRZEMYSŁOWA - INWESTYCYJNA O POWIERZCHNI 20 ...
Na sprzedaż działka przemysłowa/inwestycyjna o powierzchni 20 ha. Nieruchomość na terenie parku przemysłowego Pronit. Na terenie znajdują się zabudowania, które w przeszłości pełniły funkcje obiektów o charakterze produkcyjnym. Na nieruchomo...
NA SPRZEDAŻ DZIAŁKA O POWIERZCHNI 1976 M2, UZBROJONA W SIEĆ WODO...
NA SPRZEDAŻ DZIAŁKA O POWIERZCHNI 1976 M2, UZBROJONA W SIEĆ WODO...
Na sprzedaż działka o powierzchni 1976 m2, uzbrojona w sieć wodociągową i elektryczną. Nieruchomość centralnie przed wjazdem do parku przemysłowego Pronit, w pobliżu Lidla i szpitala. Działka uzbrojona w sieć energetyczną, c.o., wodociągową, kanaliza...
MAGAZYNIER
MAGAZYNIER
Grupa ABALONE POLAND ALBEDO HR - Agencja Pracy Tymczasowej - NR CERTYFIKATU 13443 dla swojego Klienta, poszukuje osób zainteresowanych pracą na stanowisku: MAGAZYNIER Miejsce pracy: Pionki Zakres zadań: • Rozładunek i załadunek palet na samochod...
WYNAJMĘ MIESZKANIE W PIONKACH
WYNAJMĘ MIESZKANIE W PIONKACH
Wynajmę mieszkanie w Pionkach, ul.Różana. Telefon kontaktowy: 606981710
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook