Dzisiaj jest środa, 20 marca 2019 r., 79 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
[WIDEO] Wkrótce cisza wyborcza. Od północy zakaz agitacji wyborczej
Dodał: MaG, 19-10-2018 18:07, odsłon: 3242
fot.archiwum/ED
fot.archiwum/ED

Dokładnie o północy z piątku na sobotę rozpoczyna się cisza wyborcza. Od tego momentu do zakończenia głosowania bezwzględnie zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej. Na ten czas w serwisie Pionki24 zostanie wyłączona możliwość umieszczania komentarzy w serwisie.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

W okresie ciszy wyborczej każdy z kandydatów, dziennikarzy oraz obywateli zobowiązany jest do przestrzegania szeregu przepisów dotyczących prowadzenia agitacji wyborczej. Do czasu zakończenia głosowania nie wolno zwoływać zgromadzeń, organizowania pochodów i manifestacji. Nie wolno również rozpowszechniać materiałów wyborczych takich jak ulotki, banery, plakaty. Za naruszenie ciszy grożą surowe kary.


Media od północy z piątku na sobotę aż do zakończenia głosowania nie mogą podawać do publicznej wiadomości wyników przedwyborczych sondaży oraz prognozowanych preferencji wyborczych obywateli.


Wszystkie materiały wyborcze, które zostały już opublikowane lub umieszczone w przestrzeni publicznej przed ciszą wyborczą mogą pozostać na dotychczasowych miejscach. Dokładnie taka sama zasada dotyczy wszelkich publikacji wyborczych zamieszczonych w internecie.


Za złamanie tych zakazów Kodeks wyborczy przewiduje sankcje. Osoba, która złamie przepisy i prowadzić będzie agitację wyborczą, podlega karze grzywny. Państwowa Komisja Wyborcza przypomina podstawowe zasady ciszy wyborczej 2018

 


Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook