Dzisiaj jest czwartek, 20 czerwca 2019 r., 171 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
[WIDEO] Romuald Zawodnik przegrał pierwszy proces w trybie wyborczym. Pracownik urzędu szukał "haka" na kontrkandydata?
Dodał: MaG, 08-10-2018 17:44, odsłon: 8708

Robert Kowalczyk pozwał sprawującego obecnie funkcję burmistrza Pionek i jednocześnie kandydata na to stanowisko w wyborach samorządowych Romualda Zawodnika za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych. Sprawa odbyła się w Sądzie Okręgowym w Radomiu.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Sprawa dotyczy wpisu internetowego umieszczonego na profilu Romualda Zawodnika burmistrza Pionek na portalu społecznościowym Facebook, który zawierał sformułowanie „czy nowym gospodarzem może być ustępujący po dwóch kadencjach wójt, który dokonań ma niewiele, a problemów obyczajowych i prawnych co niemiara". Robert Kowalczyk kandydat na burmistrza w trybie wyborczym wniósł do sądu o zakazanie Romualdowi Zawodnikowi rozpowszechniania nieprawdziwych informacji na jego temat oraz o nakazanie sprostowania informacji wraz z przeprosinami.

Sąd Okręgowy w Radomiu po rozpatrzeniu sprawy w dniu dzisiejszym wydał postanowienie nakazujące Romualdowi Zawodnikowi sprostowanie informacji poprzez odwołanie tych słów i nakazaniu przeproszenie Roberta Kowalczyka za te słowa w terminie 48 godzin od uprawomocnienia się niniejszego orzeczenia. Dodatkowo sąd nakazał wpłacenie kwoty tysiąca złotych na rzecz Pionkowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Sąd w uzasadnieniu podniósł, iż kampania wyborcza nie może opierać się na gołosłownych pomówieniach i przypisywaniu swoim rywalom cech jednoznacznie negatywnych bez udokumentowania takich określeń i zarzutów i że uczestnik nie wskazał nawet pośrednio jakie to problemy obyczajowe i prawne ma wnioskodawca. Także gołosłowne są jego zarzuty, iż wnioskodawca w „czasie kadencji niewiele dokonał".

Nie wytrzymuje ciśnienia


W godzinach popołudniowych Robert Kowalczyk kandydat na burmistrza Pionek wydał oświadczenie w tej sprawie. Kandydat na burmistrza stwierdził – że burmistrz Romuald Zawodnik nie wytrzymuje ciśnienia wyborczego i na swoim Facebooku wypisuje rożnego rodzaju rzeczy, które godzą w dobre imię kandydata jakim jestem ja Robert Kowalczyk.

Robert Kowalczyk poinformował również, że podczas rozprawy był przesłuchiwany w roli świadka pracownik urzędu, który w dniu wczorajszym próbował zrealizować materiał wideo w Garbatce-Letnisko mający na celu zdyskredytowanie kończącego drugą kadencję  jego osoby jako wójta.

- Okazuje się, że w tych wpisach albo w tym, by udokumentować wpisy biorą w tym udział urzędnicy, który pracują albo w Urzędzie Miejskim albo w CALu. W dniu wczorajszym jeden z pracowników urzędu robił materiał filmowy na terenie gminy Garbatka, który  miał pokazać jakim to jestem nie dobrym wójtem w tej gminie a uczestnikiem tych nagrań według świadka, który zeznawał dziś w sądzie ma być żona pracownika CALu – oświadczył Kowalczyk.

Dzisiejsze postanowienie sądu nie jest prawomocne. Romuald Zawodnik może odwołać się od decyzji Sądu Okręgowego w Radomiu do Sądu Apelacyjnego w Lublinie ciągu 24 godzin od momentu otrzymania odpisu postanowienia.

 


Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Szacunek??? Niezawisły Sąd zmyszony był wymierzyć!!!

Panie Robercie, czego się Pan spodziewał od sfrustrowanego człowieka z Krakowa, który na siłę chce "dopracować" do emerytury!!! Mieszkańcy wskazują jednoznacznie: KOWALCZYK!!!

Pozdrawiam, przyszłego Burmistrza Pionek - Pana Roberta Kowalczyka!!!
08-10-2018, 19:48:32
+ 203
- 190
odpowiedz
Czy Zawodnik przeprosi Kowalczyka? Czy stac go będzie na przyznanie się do winy?
Na to pytanie chyba znamy wszyscy odpowiedź.
08-10-2018, 21:48:13
+ 163
- 178
odpowiedz
ivka, gasia, elżunie, marzenki, anusie, wuju, bibku, michałki - może jakiś komentarz w przedmiotowej sprawie? Wiem, zatkało i mowę wam odebrało - "król" obnażony, maska spadła!!!

Ale czego normalnego można się spodziewać po starszym człowieku pracującym z liściem po scenie?
09-10-2018, 07:42:05
+ 170
- 176
odpowiedz
Super Komentator
[size= small]Tysiąca złotych na rzecz Pionkowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami,brawo Panie Zawodnik, za kłamstwa trzeba płacić (48 godzin) [/size]
09-10-2018, 08:07:05
+ 188
- 170
odpowiedz
Amator
Pani Klich lub pan Kowalczyk dużo będą mieli pracy . Posprzątać , powymiatać i zacząć oszczędnie i mądrze wydawać wyrwane podatnikom pieniądze . Tylu mieszkańców żyje na granicy biedy , a tu takie wydawanie Naszych pieniędzy na zamolałe stroje , cuda na stadionie czy na cmentarzu . Ten cmentarz pogrzebie pomysłodawcę ! I to jest ironia losu . Co do meritum . 1000zł to mała nauczka . Powinno być 10 razy tyle .
Dodane obrazki:
10-10-2018, 08:36:31
+ 118
- 71
odpowiedz
VIP
Posłuchaj cwaniaku spod Grójca.
Nie bronię pana burmistrza w przedmiotowej sprawie a także w innych, które mi się nie podobały. A było ich kilka. Owszem, 4 lata temu dałem mu szansę, jak wielu mieszkańców Pionek, ale to wszystko.

Obecnie moim kandydatem jest pan KRZYSZTOF BANASZEK z PSLu, bo to chyba jedyna postać z całej czwórki, wokół której jest cisza i spokój.
Wszystkich mieszkańców zachęcam, aby oddali na niego swój głos !!

Kazek, do jasnej cholery - co z Waszą kampanią !?
Dodane obrazki:
10-10-2018, 08:50:17
+ 13
- 99
odpowiedz
Nowicjusz
o dokonania pana wójta to wypadalo by popytać tam obiektywnych mieszkanćow garbatki sołectw, czy oceniają to pozytywnie czy tez nie (z wylączeniem pracowników samorządowych,znajomych itp )to samo tyczy się burmistrza pionek ,latwo powiedzieć trudniej w praktyce to zrobić , mnie tam jakieś procesy sądowe się nie podobają, nigy nie bylem zwolennikiem pana janeczka ale przynajmniej epatował spokojem bez odwiedzania jakiś gmachów temidy a tutaj jakaś agresja oswiadczenia donosy jedni na drugich drudzy na pierwszych zrzucane oblewane ,darte banery ,auta z napisami , media, jescze nie ma nowej wladzy a już sądy są do tego mieszane , co zrobilem czego nie zrobilem jak wojt burmistrz radny mozna o sobie w pierwszej osobie ,ale po co oceniac kontrandydata z pozycji przeciwnika to nigy obiektywne nie bedzie ? niech zrobią to mieszkańcy 21
10-10-2018, 09:45:18
+ 52
- 7
odpowiedz
Pamiętam, że przy budowie tunelu też zarzucano obecnemu burmistrzowi, że to głupi pomysł, że niedaleko jest inny tunel, więc jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto itp itp. A Dziś wszyscy są zgodni, że była to bardzo trafna inwestycja. Czytając te wpisy dochodzę do smutnego wniosku, że najlepiej nic nie robić, tak jak poprzednicy Zawodnika. Przynajmniej zaoszczędzili sobie tylu przykrych opinii.Przy okazji odpowiem Tuskowi. Możesz wierzyć lub nie, ale ja nie należę do tzw grypy burmistrza. Staram się jednak oprócz wad człowieka dostrzegaź też i to co dobrego robi. Nie można zaprzeczyć, że wiele się w mieście zmieniło na lepsze i nawet wrogowie burmistrza, którzy nają odrobinę obiektywizmu i przyzwoitości chwalą np staw.
10-10-2018, 22:05:40
+ 21
- 52
odpowiedz
Nowicjusz
Tunel może i jest potrzebny ale miały nim jeździć np. karetki, a w tej chwili nawet rowery nie mogą.
11-10-2018, 07:49:00
+ 41
- 14
odpowiedz
Twoją i ZB wiarygodność podsumowałem pewną przypowieścią o zdradzie i wsparciu się. Teraz dołożę to kompletu niezbędne porządki domowe i śmieszne farbowanie włosów.
11-10-2018, 09:37:04
+ 42
- 68
odpowiedz
gasia22 - NIE NA TEMAT!!! Rozumiem, że to temat bardzo ale to bardzo dla waszego środowiska niewygodny bo to kolejna przegrana (na razie nieprawomocna) Zawodnika w Sądzie. Może zanim coś Zawodnik opublikuje, proponuję przepuścić przez waszą wewnętrzną cenzurę!!! Może wtedy unikniecie KOMPROMITACJI.
11-10-2018, 09:48:00
+ 41
- 71
odpowiedz
przepraszam, powinno być ... wyparciu się.
11-10-2018, 09:50:47
+ 31
- 66
odpowiedz
Kolejny raz powtarzam, nie należę do żadnego środowiska. Nie wspieram i nie neguję nikogo. Staram się tylko obiektywnie patrzeć na świat.
11-10-2018, 15:50:32
+ 19
- 26
odpowiedz
Tusk1980????chyba ty sie grzybkow jakis niedobrych najadles ze wizje masz juz prorocze kto wygra wybory. ????
11-10-2018, 16:58:35
+ 32
- 15
odpowiedz
Zmień dostwcę albo specjalistę, najlepiej na tego z Krychnowickiej ... Tu proroctwa nie potrzeba, realnie wybory wygra Pan Robert Kowalczyk.
11-10-2018, 18:16:57
+ 32
- 64
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook