Dzisiaj jest piątek, 19 października 2018 r., 292 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Robert Kowalczyk - Wybory 2018
(Wideo) Pierwsi w regionie. Radni udzielili absolutorium Robertowi Kowalczykowi
Dodał: MarBas, 27-05-2017 12:18, odsłon: 14333
fot. Mariusz Grotkowski
fot. Mariusz Grotkowski

Radni jednogłośnie podjęli w piątek uchwałę o udzieleniu absolutorium Wójtowi Gminy Garbatka-Letnisko Robertowi Kowalczykowi. Była to pierwsza z tegorocznych sesji absolutoryjnych w naszym regionie.

W piątek 26 maja w lokalu po Gminnym Centrum Rekreacji, Sportu i Promocji w Garbatce-Letnisku odbyła się XXV Sesja Rady Gminy Garbatka-Letnisko VII kadencji. Wśród uchwał zaplanowanych na to posiedzenie znalazła się również ta dotycząca absolutorium.

 

Radni po zapoznaniu się z opiniami Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz Komisji Rewizyjnej zdecydowali o jednogłośnym udzieleniu absolutorium za wykonanie budżetu za rok 2016 wójtowi Robertowi Kowalczykowi.

 

Świetny wynik finansowy

 

Gospodarz gminy podkreślił wzorową współpracę z radnymi. - Ta współpraca układa się bardzo dobrze na każdej płaszczyźnie - podkreślał, dodając: - Podsumowanie wykonania budżetu to również dobra okazja do refleksji i omówienia wyników finansowych, a te wyglądają bardzo dobrze. Na koniec roku 2016 zadłużenie gminy spadło poniżej 30 procent. Takiego wyniku nie było bardzo dawno, to obecnie jest wręcz rzadkością w samorządach. Co trzeba podkreślić, dzięki odpowiednim decyzjom udaje się połączyć nowe inwestycje, które się regularnie pojawiają z jednoczesnym oszczędzaniem, co najlepiej obrazują coraz lepsze wskaźniki.

 

Wysoko w rankingach

 

O tym, że rezultaty osiągane przez Gminę Garbatka-Letnisko wyglądają świetnie, mówi szereg różnych rankingów. Warto przypomnieć chociażby ostatni Ranking Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego, który późnią jesienią zaprezentował prof. dr hab. Eugeniusz Sobczak, wykładowca na Wydziale Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej. Ranking przygotowywany jest od kilkunastu lat i uwzględnia wszystkie polskie miasta i gminy, a profesor opiera swoje zestawienie na 15 wskaźnikach.

 

Chodzi m.in. o wydatki na projekty inwestycyjne na mieszkańca, liczbę osób pracujących na 1000 mieszkańców, liczbę podmiotów gospodarczych na 1000 mieszkańców, saldo migracji, liczbę absolwentów szkół ponadgimnazjalnych na 1000 mieszkańców czy odsetek mieszkańców objętych usługami wodociągowymi oraz korzystających z oczyszczalni ścieków. Całość dotyka trzech obszarów rozwoju: społecznego, gospodarczego i ochrony środowiska.

 

Na 1563 gminy wiejskie w całej Polsce Garbatka zajęła wysokie 318. miejsce, daleko wyprzedzając inne gminy wiejskie z powiatu kozienickiego. Kolejny Grabów nad Pilicą był 833., a pozostałe w trzeciej pięćsetce. 

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: MarBas
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Szanowna redakcjo. Co nas obchodzi co dzieje się w Garbatce. Jak już to piszcie o tym na kozienice24 bo do powiatu wkz należy ta miejscowość (tam nie znalazłem o tym artykułu). Jaki cel macie w pisaniu o zajefajnosci radnych jakiejś wsi spoza naszego regionu i co to ma do Pionek?
28-05-2017, 15:17:48
+ 20
- 17
odpowiedz
A co do jasnej ciasnej ma wspólnego wiocha z powiatu kozienickiego z pionkami? kogo to obchodzi co sie tam dzieje?czy pan redaktor ma tam ciocie,albo wujka ze zasypuje nas tymi pierdołami?Jak w garbatce wójt bedzie miał biegunke ,to tez o tym napiszecie? to ziemia KOZIENICKA!!!!! PO H...PISAC O TYM NA pionki24?
28-05-2017, 22:37:50
+ 14
- 20
odpowiedz

Idąc waszym tokiem myślenia nie powinniśmy pokazywać niczego, co nie jest związane z Pionkami. Nie powinniśmy informować o koncertach i wydarzeniach z okolicy. Nie powinniśmy realizować relacji z takich wydarzeń jak „Pogoń za Wiosną”, „Dni Garbatki”, „Sołtysiady” czy „Motor Bike”. To tylko kilka wydarzeń z tej „wiochy” jak ją nazywacie, które cieszą się dużą popularnością również wśród mieszkańców Pionek. Bo ta „wiocha” leży niespełna 15 km. Od Pionek, bo ta „wiocha” do której nasi mieszkańcy jeżdżą rowerami nad wodę. Na koniec, ta wiocha potrafi się promować lepiej niż same Pionki w całej okolicy.

Waszym zdaniem o wydarzeniach politycznych, kulturalnych czy sportowych ościennych gmin nie powinniśmy informować. Zapominacie jednak, że wiele się dzieje, tuż za „miedzą” a Pionki to nie pępek świata, kraju czy powiatu. Obecnie do końca czerwca we wszystkich gminach w kraju odbędą się głosowania absolutoryjne. W naszym regionie jako pierwsi głosowali radni Garbatki. To ciekawostka z „wiochy” dla innych lokalnych polityków, którzy czytają nasze serwisy. Ten sam przykład dotyczy miejscowości Kozienice, w której dzieje się więcej w ciągu jednego roku niż tutaj przez kilka lat. To się nazywa promocja. Każdy dba o swoje podwórko. Wam jak widać wystarczy pisanie o samych złych rzeczach z tego miasta, bo nauczyliście się jedynie narzekać i krytykować wszystko i wszystkich.

Na koniec powiem, że Pionki24 to medium, które wraz z siostrzanymi redakcjami z Kozienic i Zwolenia dociera do ponad 100 tys. czytelników w całym regionie (nie licząc miasta Radom).To największe medium działające w internecie, z którym chętnie współpracują gminy, instytucje czy stowarzyszenia. Pomyślcie jak widzą nas (was komentujących) mieszkańców Pionek inni okoliczni mieszkańcy czytając takie komentarze. Pomyślcie choć przez chwilę.

Mariusz Grotkowski


29-05-2017, 08:03:34
+ 21
- 14
odpowiedz
VIP
I masz rację !
Jest jeszcze jeden argument "za" - naszej fujarowatej "ekipie" z Al. JPII 15 warto pokazać dobry przykład.
I cóż z tego, że z Garbatki ?
Tym lepiej - nie trzeba szukać gdzieś daleko... bo zaraz za wielkim ciemnym lasem... jest lepiej i mądrzej
( Z tym ciemnym lasem to żart - plugawi minusowicze niech się powstrzymają )
29-05-2017, 08:22:10
+ 20
- 12
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook