Dzisiaj jest piątek, 22 lutego 2019 r., 53 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
[WIDEO] Pensja burmistrza pozostaje na tym samym poziomie. Radni odrzucili projekt uchwały
Dodał: MaG, 02-07-2018 09:21, odsłon: 2389

Wysokość wynagrodzenia zasadniczego burmistrza Pionek miała zostać obniżona o 20% i obowiązywać od 1 lipca. Tak się jednak nie stało, bo radni odrzucili projekt uchwały.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Zmiana wysokości wynagrodzenia miała obowiązywać od 1 lipca 2018 roku. To wynik wprowadzonego przez Radę Ministrów rozporządzenia ws. wynagradzania pracowników samorządowych. Przepisy zmniejszają wynagrodzenia m.in. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast oraz ich zastępców średnio o 20 procent. Na takie obniżenie wynagrodzenia nie zgodzili się pionkowscy radni, którzy odrzucili projekt uchwały.  

Obecnie, zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 15 maja wysokość wynagrodzenia zasadniczego zostało zmniejszone do wysokości 3,6 – 4,8 tysiąca złotych. Uprawnienia do ustalenia wysokości wynagrodzenia wójta czy burmistrza posiadają wyłącznie radni danej jednostki samorządu. Pensja burmistrza prócz wynagrodzenia zasadniczego składa się z dodatku funkcyjnego, dodatku specjalnego oraz dodatku za wieloletnią pracę. Przewodniczący rady Zbigniew Belowski złożył propozycję obniżenia wynagrodzenia zasadniczego do wysokości proponowanej w uchwale tj. 4 800 zł brutto, dodatek funkcyjny obniżyć o 20 procent, natomiast dodatek specjalny pozostawić na tym samym poziomie 33 procent wynagrodzenia zasadniczego (2.673.00zł).


Swój sprzeciw wobec takiej propozycji złożył radny Krzysztof Sokołowski, którego zdaniem Rząd RP nie powinien ingerować w kwestie ustalanie wynagrodzenia burmistrza, która jest  wyłączną prerogatywą Rad Gminy i Miast.


- Ustalanie wynagrodzeń jest w gestii Rady i Rząd nie powinien w to ingerować. Jeżeli już sobie ingeruje, to my nadal możemy z tym wszystkim zrobić tak jak chcemy. My możemy w ogóle odrzucić tą uchwałę burmistrza i jej nie podjąć – mówił radny Krzysztof Sokołowski


Głos „za” wnioskiem przedstawił radny Wojciech Maślanek, który już kilka razy proponował w trakcie trwającej kadencji obniżenie wynagrodzenia burmistrza Romualda Zawodnika.


- Słuszny wniosek aczkolwiek nie do końca jestem usatysfakcjonowany, że to tylko jest 20 procent. Gdyby rada przeanalizowała dokładnie wcześniej moje wcześniejsze propozycje, Pan burmistrz powinien mieć już 50 procent wynagrodzenie obniżone – wyraził głos „za” radny Maślanek.


Burmistrz Zawodnik jeszcze przed głosowaniem zaproponował złożenie autopoprawki, pozostawiając na poziomie 33 procent dodatku specjalnego. Wniosek radnego Belowskiego  nie uzyskał jednak akceptacji wśród radnych. Za przyjęciem propozycji głosowało trzech radnych, przeciw było dziewięciu radnych.

 


Radni się pogubili?
W związku z tym, że propozycja przewodniczącego nie uzyskała akceptacji radni musieli podjąć decyzję w sprawie podjęcia lub odrzucenia złożonej propozycji uchwały w niezmienionej treści. Według niej wynagrodzenie burmistrza wynosić miało (po regulacji) tj. wynagrodzenie zasadnicze 4.800.00 brutto, dodatek funkcyjny 2.100.00 brutto, Dodatek specjalny 40% - 2.760.00 oraz dodatek za wieloletnią pracę. Radni zdecydowaną większością głosów odrzucili ten projekt uchwały. Za przyjęciem projektu uchwały głosował jeden radny, przeciw było dwunastu radnych. Uchwała nie została przyjęta co oznacza, że pensja burmistrza pozostaje bez zmian i wynosi dokładnie tyle samo jak w przyjętej uchwale z roku 2014.

 

 

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
I bardzo dobrze, że nie obniżyli pensji !

Uszczuplać ciężko pracującemu wynagrodzenie - typowe dla najgorszego sortu kapitalistów !

Zadziwia mnie to rozdwojenie PISu : tu dają za darmo 500 (od wrzesnia jeszcze 300), a tu każą zabierać.
No to albo jedno, albo drugie !
Dodane obrazki:
02-07-2018, 15:05:52
+ 33
- 30
odpowiedz
Amator
Rozporządzenie Rady Ministrów obowiązuje TEŻ radę miasta w Pionkach . ( celowo z małej litery , bo wielka jest wyrazem szacunku ). To już nie lokalne gierki . Pieniądze pobrane niezgodnie z aktualnym prawem , trzeba będzie zwrócić . Dziecinada !
Dodane obrazki:
03-07-2018, 06:52:40
+ 67
- 97
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook