Dzisiaj jest wtorek, 23 kwietnia 2019 r., 113 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO

[WIDEO] Mieszkańcy sprzeciwiają się planom rozbudowy firmy Soudal. Petycję w tej sprawie podpisało 250 mieszkańców
Dodał: MaG, 24-07-2018 09:15, odsłon: 5402

Naturalny pas zieleni, uregulowany ciek wodny czy park linowy. W środę 18 lipca w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Pionki odbyło się spotkanie z dyrektorem firmy Soudal, mieszkańcami sąsiadujących posesji oraz władzami miasta. Zapis wideo ze spotkania w Pionki24TV.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Sąsiedzi pionkowskiej firmy Soudal zdecydowanie wyrażają swój sprzeciw wobec planów rozbudowy zakładu, kótry jest zainteresowany zakupem działki znajdującej się przy ulicy Wspólnej. W tej sprawie m.in. na ręce burmistrza złożona została petycja podpisana przez 250 mieszkańców sąsiadujących z zakładem. Według informacji przedstawionej przez dyrektora firmy Soudal zakup tej działki pozwoli na umiejscowienie kolejnych budynków a sporna działka zostanie oczyszczona. Mieszkańcy obawiają się, że sprzedaż tego terenu pozbawi ich naturalnej bariery jakimi są drzewa odgradzających ich posesje od zakładu.

Wytną drzewa i powstanie staw

Burmistrz Zawodnik w trakcie spotkania przedstawił informację na temat działki, którą zainteresowany jest inwestor (Soudal) na terenie której obecnie znajdują się drzewa, nieuregulowany ciek wodny oraz bagno. Swoją koncepcję zagospodarowania działki przedstawił dyrektor zakładu Tomasz Osiński oraz projektant Jacek Malczewski, którzy poinformowali, że na terenie działki (jeśli dojdzie do jej sprzedaży) zostaną przeprowadzone prace porządkowe, zostaną usunięte drzewa (mają zostać wykonane nowe nasadzenia) i zamiast cieku wodnego powstanie staw.

W trakcie spotkania można było dowiedzieć się również, że plany co do rozbudowy zakładu istnieją już od dawna. Dowiedzieliśmy się również, że od dawna o sprzedaż tego terenu zabiegał jeden z przedsiębiorców (bezpośredni sąsiad zakładu), który już 6 lat temu otrzymał decyzję odmowną. Kolejny z sąsiadów oraz właściciel prywatnej firmy również jest zainteresowany zakupem tego terenu, który przedstawił propozycję wykonania w tym miejscu parku linowego.  Ta propozycja nie uzyskała jednak akceptacji burmistrza Zawodnika, który próbował zachęcić przedsiębiorcę do zbudowania takiego parku w innym miejscu. Ten jednak zdecydowanie odmówił.

 

Gorąca atmosfera spotkania

Atmosfera w trakcie spotkania była dość napięta i kilkukrotnie doszło do słownych utarczek pomiędzy burmistrzem a mieszkańcami. Burmistrz kilkukrotnie przerywał rozmówcom wypowiedzi, samemu oczekując, by jego wypowiedzi nie przerywano.  Spotkanie chwilami w dość burzliwej atmosferze i trwało ponad dwie godziny.

Obszerny zapis wideo ze spotkania do obejrzenia w Pionki24TV

 


Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Mieszkańcy w trosce o swoje zdrowie i życie nie chcą pod swoimi oknami zakładu chemicznego a przedstawiciel Soudalu mówi, że po spotkaniu mieszkańcy zmienią zdanie - bo "Soudal uzdrowi i uporządkuje zaniedbany teren". Ciekawe ... Ciekawy jest dziwny zbieg okoliczności tj. koncepcji Soudalu na przedmiotową działkę i studium czy planu zagospodarowania - obecnie tworzonego przez miasto.

Szkoda, że pan Zawodnik nic nie napisał o swoim zachowaniu na przedmiotowym spotkaniu w stosunku do Mieszkańców w aktualnych wieściach z ratusza. Panie burmistrzu, to właśnie Ci lekceważeni Mieszkańcy już w październiku br. podczas wyborów pokażą panu CZERWONĄ kartkę! Tak raz a dobrze - dla dobra Miasta.
26-07-2018, 11:12:38
+ 163
- 110
odpowiedz
Ja jestem takiego zdania w tej sprawie, że mieszkańcy, a przede wszystkim ludzie mieszkający blisko tego zakłądu, mają słuszną rację, że nie wyrażają zgody na rozbudowanie tego zakładu, bo to zniszczy zieleń, drzewa, a trzeba robić wszystko, żeby było jak najwięcej drzew i zieleni wokół domów i ludzi, którzy tam mieszkają.
Raz, że ten ZAKŁAD wytwarza szkodliwe substancje, ponieważ są tam wyrabiane chemikalia, a dwa, że do rozbudowy tego zakładu, potrzeba miejsca, a tam jest już zieleń i drzewa.


Jak ma być czyste powietrze i środowisko w mieście, w gminie, jezeli ktoś sobie rozbuduje zakład w miejscu zieleni i pozbawi czystego powietrza, a najbardziej, mieszkańcy w pobliżu, stracą z widoków drzewa.

Ale wiadomo, jak to jest, za tym idą, jak zawsze spore zyski, bo chodzi o to, żeby właściciel i przedsiębiorca miał zyski z działalności, nawet kosztem zdrowia i braku zieleni.

Niestety, coraz częściej tak jest w Polsce, że "inwestorzy" szukają terenów zielonych, żeby to zniszczyć i stawiac tam jakieś zakłady, firmy, które mogą wytwarzać szkodliwe substancje, i to wokół mieszkanców, którzy to będą wdychali.

Ale to nikogo nie interesuje, bo licza się zyski, i to jest też często na relę burmistrzom, jak i prezydentom miast, gdyż z takich działalności są płacone podatki do Samorządów, a o to chodzi, żeby Włodarze miast, gmin mieli jak najwięcej płaconych środków do budżetów.


I to jest popierane przez SAMORZĄDY.

26-07-2018, 17:42:10
+ 61
- 27
odpowiedz
Soudal przeszkadza krzyżanowski przeszkadza a Pronit wam nie przeszkadzał? Truł całe miasto ale było dobrze bp była stołowka i kicha zapchana
26-07-2018, 21:55:02
+ 13
- 222
odpowiedz
VIP
Dawno temu dostęp do informacji był bardzo ograniczony . Nie było internetu , a jedynie słuszne media . Była znikoma świadomość społeczeństwa o zagrożeniach dla zdrowia i środowiska . Wyciąć drzewa , zatruć wodę i powietrze , wystrzelać zwierzęta leśne ...tylko co dalej ? Ludzie mają rację , że bronią Swojego zdrowia i przyrody .Chemia truje . Kasa na cmentarzu/ którego, też już prawie brak/ nie jest potrzebna .
Dodane obrazki:
27-07-2018, 09:23:05
+ 146
- 103
odpowiedz
Dziwne,że o działkę na której ma powstać staw tyle sporu. Może powiedzmy mieszkańcą prawdę to zmienią zdanie. Ale dobry bajer to pół sukcesu. Zatem bajerujmy i już reszta pójdzie gładko. Mogli by pionkowianie pracować w Soudalu gdyby tylko była godziwa zapłata
27-07-2018, 23:23:50
+ 21
- 87
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook