Dzisiaj jest piątek, 22 lutego 2019 r., 53 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
[WIDEO] Jednomyślności nie było. Burmistrz Romuald Zawodnik otrzymał absolutorium za 2017 rok
Dodał: MaG, 28-06-2018 01:06, odsłon: 3488

Dziewięciu radnych było za, trzech przeciw a jeden wstrzymał się od głosu. Pinkowscy radni udzielili absolutorium burmistrzowi Pionek Romualdowi Zawodnikowi za rok 2017.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Zanim doszło do głosowania za udzieleniem absolutorium radni Pionek zapoznali się opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej, która choć pozytywna zawierała uwagi. Przedstawiona została również informacja z wykonania budżetu za rok 2017 oraz pozytywna opinia Komisji Rewizyjnej. Odmiennego zdania był radny Wojciech Maślanek i przewodniczący Zbigniew Belowski.


- W tym roku będę głosował przeciwko. Powiem dlaczego. Otóż dlatego, że jest to ostatni moment kiedy mogę publicznie wypowiedzieć się na ten temat ponieważ już teraz stawiam dolary przeciwko orzechom, że ten skład jaki siedzi tutaj na sali nie będzie obradował nad udzieleniem absolutorium za rok 2018 – mówił przewodniczący Zbigniew Belowski. - Niejako wybiegając do przodu, widzę że propozycja, którą będziemy dzisiaj głosowali, to zachowany pewien sposób używania budżetu, który mnie nie odpowiada – dodał Belowski


Zdecydowanie bardziej krytyczny był radny Wojciech Maślanek, który skupił się na wytknięciu nieścisłości w sprawozdaniu oraz informacjach o deficycie, należnościach i zobowiązaniach. Zdaniem radnego przedstawiona opinia Komisji Rewizyjnej jest stronnicza i wynika jedynie z układu sił jaki istnienie obecnie w radzie.


- W moim przekonaniu Komisja Rewizyjna musiała zagłosować tak a nie inaczej. Skład tej komisji składa się aktualnie trzech radnych z komitetu wyborczego burmistrza i dwóch radnych, którzy współpracują z burmistrzem i są członkami Polskiego Stronnictwa Ludowego – podsumował opinię Komisji Rewizyjnej radny Maślanek

 


Przez cały 2017 rok budżet miasta był wielokrotnie zmieniany. Dochody budżety wyniosły ponad siedemdziesiąt milionów złotych – 73 657 407. Wydatki miasta  wyniosły  72 478 980 zł. Ogólne zadłużenie miasta wyniosło ponad 17 milionów złotych.

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Taka cisza w sprawie szpitala w Pionkach . Siłownie zewnętrzne nie uzdrowią emerytów , podobnie jak "przystań jachtowa" i inne cuda wianki . Pytam więc , będzie szpital w Pionkach , czy nie ?
Dodane obrazki:
28-06-2018, 07:57:56
+ 246
- 229
odpowiedz
Amator
To przemyślany plan PiSu . Podobnie jak pan Belowski , chcę nie oglądać większości aktualnych radnych . Nigdy więcej !
Dodane obrazki:
28-06-2018, 09:01:16
+ 235
- 225
odpowiedz
siłownia i grota solna może nie uzdrowią, ale sprawia napewno że będa zdrowsi
lepiej zapobiegać aniżeli leczyć
bez odbioru, prosze nie szczekać
28-06-2018, 15:20:54
+ 149
- 220
odpowiedz
Brawo dla radnych, gratulacje dla Burmistrza. No cóż, jest taki jeden co mu się nic nie podoba. Najchętniej zaorałby moje miasto, nie cieszą go inwestycje, bo on się tu nie wychował nie chodził tu do szkoły i to nie jest jego miasto, dlatego to co pozytywne mu nie pasuje. Wszyscy "za " on "przeciw". Nie jest sympatyczny wefług mnie jest niekulturalny czasami wręcz agresywny. Na szczęście przy dworcu PKP PionkiZach. jest pięknie, wreszcie mogę zjechać windą i nie muszę dźwigać bagażu. Może się powtarzam ale jadąc pociągiem raził mnie eternit na MOK, jestbnowy dach! . Na budynku widoczny był brak rynien, teraz są, zauważam je, bo mijam MOK prawie co dzień.
Te schody dla nieoełnosorawnych dają szansę wejścia do budynku wszystkim, całej społeczności. Widać, że Burmistrz myśli o wszystkich mieszkańcach. Chodnik mamy pod sam blok, biegnie aż do starej kolonii. Na basen z przyjemniścią uczęszczam wprawdzie od czasu do czasu, ale wreszcie zadbano o ten obiekt, doprowadzono do ładu. Parkingi obok basenu potrzebne, bardzo potrzebne. Brawo. Chodnik obok internatu nie razi, jest nowy. I nad stawem zmiany. Z wnukami i z dziećmi można odpocząć, przy tężni się zrelaksować, nie muszę do Ciechocinka jechać. Ostatnia impreza nad stawem bardzo udana.MOK I CAL działają prężnie , są imprezy dla dzieci i dorosłych, czasami uczestniczę, bo jest ogromny wybór, różnorodność jak nigdy. W MOK szczególnie porównując do lat uprzednich to niebo a ziemia. W którą stronę się nie odwrócę widzę pozytywy konkretne zmiany, a żyję w tym mieścje wiele, bardzo wiele lat i kocham to miasto chyba tak bardzo jak nasz Burmistrz. W poprzedniej kadencji może to był 2013 rok miasto stało nad jakąś przepaścią z pewnością finasową, bo w Kurierze Mazowieckim była wiadomość, że wejdzie komisarz, a poprzedni burmistrz i tak dostał absolutorium to co się dziwić, że ten również je ma. Nawet na Alejach zbudowano kilku chodników, parkingów , ustawiono nowe ławki. Obok rehabilitacji uporządkowano i zainwestowano w skwerek, zaniedbany był latami aż wstyd. Jakieś prace trwają, stare kolczaste krzaki wycięto i ławki kiedyś postawią, teraz jest szansa, że wróci do swojej świetności z lat 60 tych. Budynek dawnego przedszkola na Jordanowskiej dostał nową elewację, przedszkole na Żeromskiego też może kiedyś będzie takie, bo teraz jest szare i smutne. Zimą miało fajną świąteczną dekorację, mijaliśmy na spacerach z kijkami i zauważyliśmy również, że w każdej części miasta były. Welkie podziękowania dla Burmistrza. Kiedyś jeden z radnych teierdził ze wystarczy przed urzędem i wkurzył nas tym , na szczęście mądrzejsi zadecydowali i dekoracje były w całym mieście . To miłe. Wierzę, że burmistrz pomyśli o pomalowsniu przedszkola , a radni udzielą wsparcia.Przeciwników Burmistrza jest kilku ale może niech założą albo zmienią okulary i rozejrzą się dookła.
28-06-2018, 21:36:44
+ 150
- 236
odpowiedz
Pisząc o "jednym" miałaś na myśli Zawodnika i dobrze bo cała jego nieudolna kadencja to wielka porażka Pionek.
ivka, współczuję ale pisać inaczej nie możesz, rozumiem dwa intratne etaty. Generalnie to burmistrz nikomu łaski nie robi bo jako organ wykonawczy to jego obowiązek a ty uczyniłaś z tego "spektakularne sukcesy". Otóż nie, napisz o źródłach finansowania, o kredytach i deficycie już blisko 9 mln.
Proponuję na początek ćwiczenia logopedyczne ..., przydadzą się jak nic bo to nieładne "r".
01-07-2018, 14:04:27
+ 102
- 93
odpowiedz
Nowicjusz
TGradycyjne pytanie do Redakcji. CZy zosytanie opublikowana cala sesja?Pozdrawiam :)
02-07-2018, 08:29:14
+ 67
- 65
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook