Dzisiaj jest piątek, 05 czerwca 2020 r., 157 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
[WIDEO] Bałagan, przepełnione kontenery i podrzucane śmieci. Przerażający obraz naszego miasta
Dodał: MaG, 07-05-2019 08:00, odsłon: 4113
fot. Poniedziałkowy wygląd wiaty śmietnikowej przy ulicy Szkolnej
fot. Poniedziałkowy wygląd wiaty śmietnikowej przy ulicy Szkolnej

Przez ostatnie kilka tygodni trwa dyskusja w sprawie zmiany systemu naliczania opłat za wywożenie odpadów z terenu naszego miasta. Choć nikt nie lubi podwyżek, to już wkrótce mieszkańcy mogą zapłacić więcej.

 

Zanim do tego dojdzie i radni zdecydują o dalszych losach gospodarki odpadami zobaczcie sami jak często wyglądają wiaty śmietnikowe naszych osiedli. Dla czytelników mamy również krótki film pokazujący w jaki sposób podrzucane są śmieci.

Brak wystarczającej segregacji odpadów, duża częstotliwość wywozu, niska świadomość mieszkańców i co gorsza proceder podrzucania śmieci do osiedlowych śmietników. Tak wygląda codzienność, która musi mierzyć się z decyzjami jakie będą musieli podjąć radni w sprawie podwyżek i nowego systemu naliczania opłat.

Pionkowscy radni otrzymali projekty uchwał, które prócz regulacji wysokości opłat za odpady zawierają również propozycje zmiany systemu ich naliczania. Pod koniec kwietnia podczas posiedzenia komisji budżetowej pracownik urzędu przedstawił trzy propozycje zmiany naliczania opłat informując jednocześnie, że w budżecie miasta brakuje blisko pół miliona złotych do zamknięcia finansowania gospodarki odpadami.

W trakcie posiedzenia nie brakowało pytań i sugestii jakie rozwiązania powinien zastosować Urząd Miasta, by podwyżki opłat nie były drastyczne i zbyt mocno nie obciążały portfeli naszych mieszkańców. Zanim jednak do tego dojdzie pokażemy w jaki sposób odpady naszych mieszkańców są składowane i jak wyglądają osiedlowe śmietniki. 

 

Nie wygląda dobrze

 

Wystarczyło zrobić kilka zdjęć w pionkowskich wiatach śmietnikowych, by przekonać się, że mieszkańcy nie chcą podwyżek za wywóz śmieci, sami jednak nie dbają o ich segregację, należyte składowanie i odpowiednie wykorzystywanie do ich przetrzymywania pojemników.  Na pierwszy rzut oka widać, że odbiór odpadów będzie trwał zdecydowanie dłużej a koszty rozłożone na wszystkich użytkowników systemu. 

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z wiaty śmietnikowej przy ulicy Słowackiego, Szkolnej, Dębowej, Adasia Guzala, Filtrowej czy Bohaterów Studzianek. Nasza redakcja otrzymała również krótki materiał wideo ukazujący w jaki sposób do naszych śmietników są podrzucane śmieci. Według opisu naszego czytelnika właściciel odpadów w biały dzień podjechał pod jedną z wiat, by szybko się ich pozbyć.

 

Uwaga! Słaba jakość nagrania

 


 

 wiata śmietnikowa ulica Słowackiego 4 

 

 wiata śmietnikowa ulica Szkolna

 

  wiata śmietnikowa ulica Dębowa 8

 

wiata przy ulicy Adasia Guzala 6b

 

tak wygląda miejsce przy ulicy Filtrowej

 

wiata śmietnikowa przy ul. Bohaterów Studzianek

 

Jak łatwo zauważyć bałagan i porozrzucane śmieci muszą zostać posprzątane i odebrane. Mało kto jednak zwraca uwagę na fakt jakim kosztem, nakładem czasu i częstotliwością ich wywozu. Dyskusja nad projektami uchwał zapewne znajdzie swój finał podczas najbliższego posiedzenia Rady Miasta Pionki. Mieszkańcy czekają na decyzję radnych. Jaka będzie? Czas pokaże.

 

  
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Taki stan czystości, to wina między innymi mieszkańców. Pojemniki puste,a pełno śmieci wokół.Ja mam okno na śmietnik i widzę jak inteligencja naszego miasta nie wchodzi do śmietnika żeby rzucić worek do pojemnika,(bo śmierdzi) tylko z przejścia sru do środka najczęściej nie trafiając. Dużo można pisać na ten temat, ale i tak to nie trafi do bałaganiarzy.
07-05-2019, 08:32:54
+ 31
- 25
odpowiedz
Nowicjusz
Dokładnie jest tak jak napisał szczupak1_ . Wystarczy, że na 10 kontenerów jeden jest zapełniony (ten najbliżej wejścia) już jest pretekst, żeby miotać workami śmieci gdzie popadnie. Jest totalny brak kultury w naszym społeczeństwie w tej kwestii. Wokoło śmietników to samo, góry albo podrzuconych śmieci albo porzuconych, bo nie chciało się wejść do środka - ale pewnie większoćś wymaga aby było co dzień elegancko posprzątane. Współczuję osobą które co dzień przy tym pracują i co dzień rano widzą nowe stosy tego guw...a. Już nie będę się rozpisywał co się dzieje pomiędzy garażami, na skraju lasu, w parku...
"Najlepsze" są filmiki w sieci jak bałwany podjeżdżają drogim autem i sru wór śmieci do lasu :(
Taki to portret polaka.
07-05-2019, 09:08:01
+ 19
- 22
odpowiedz
Trzeba dokładnie sprawdzić czy wszyscy mieszkańcy mają podpisaną umowę MZUKiem zgłaszałem ten problem radnym,ale bez żadnych efektów.TRZEBA SIĘ ZA TO WZIĄŚC I TO NATYCHMIAST,A NIE BUJAĆ W OBŁOKACH.
07-05-2019, 09:53:37
+ 22
- 21
odpowiedz
Jak w tym powiedzeniu : Czym skorupka za młodu...
07-05-2019, 10:52:45
+ 18
- 21
odpowiedz
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook