Dzisiaj jest czwartek, 28 maja 2020 r., 149 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Oferta Szkół
[FOTO] Życzenia, gratulacje i nagrody. PSP 1 obchodziła Dzień Edukacji Narodowej
Dodał: MaG, 10-10-2019 20:41, odsłon: 4030
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

Wręczenie nagród burmistrza i dyrektora, podziękowania, kwiaty, gratulacje i oczywiście wyjątkowy program artystyczny. W czwartek Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stefana Żeromskiego uroczyście obchodziła Dzień Edukacji Narodowej.

Święto to obchodzone jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej właśnie 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Z tej okazji w szkołach na terenie całego kraju przez kilka dni będą trwały uroczyste akademie, składane będą podziękowania nauczycielom za ich wkład w edukację dzieci i młodzieży. Dzień Edukacji Narodowej to również święto uczniów, którzy w sposób szczególny dziękują swoim nauczycielom za przekazywaną wiedzę i umiejętności.

 

W imieniu burmistrza życzecznia, gratulacje oraz nagrody wręczyła Kamila Kaczorowska, zastępca burmistrza Pionek


W czwartek odbyła się uroczysta akademia w budynku B szkoły podstawowej nr 1 przy ulicy Słowackiego, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. Na początku głos zabrał dyrektor szkoły Wiktor Siek, który złożył życzenia nauczycielom i pracownikom oświaty.

- Dziś obchodzimy tzw. Dzień Nauczyciela. Jest on dniem nie tylko nauczycieli ale również wszystkich pracowników oświaty czy pracowników administracji i obsługi. Nauczyciel dzień w dzień, na lekcjach, na przerwach, podczas wspólnych wyjazdów daje to co ma najlepsze – własną wiedzę, własne wieloletnie doświadczenie – mówił dyrektor Wiktor Siek

Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do wręczenia nagród dyrektora wyróżniającym się nauczycielom oraz burmistrza. W tym roku nagrodę burmistrza otrzymał dyrektor PSP1 Wiktor Siek, zastępcy dyrektora Anna Cybulska oraz Sylwia Osińska. Wśród nagrodzonych znaleźli się również nauczyciele Iwona Śmietanka, Maria Stępień oraz Jacek Jurkowski.


- Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam państwu wyrazy uznania i szacunku za trud codziennej pracy pedagogiczno-wychowawczej, pragnę podziękować za wysiłek i oddanie w przekazywaniu wiedzy i wartości, które wypławiają na rozwój i postawę w życiu młodego człowieka. Życzę państwu wiele radości z pracy, satysfakcji z wykonywanych obowiązków ale również wielu sukcesów i zdrowia oraz szczęścia osobistego. - życzenia złożyła w imieniu burmistrza Pionek Roberta Kowalczyka zastępca Kamila Kaczorowska

 

W imieniu Rady Rodziców działającej przy PSP1 życzenia złożyła Patrycja Padewska


W trakcie uroczystości życzenia złożył również wszystkim nauczycielom oraz uczniom przewodniczący Komisji Oświaty Rady Miasta Pionki Kamil Panufnik oraz przewodnicząca Rady Rodziców Patrycja Padewska.


- Samych pogodnych dni, jak najmniej stresu na co dzień oraz wynagrodzeń w miarę waszych aspiracji i oczekiwań oraz, by nie trzeba było się tak mocno o nie upominać jak w tym roku. Wszystkiego najlepszego – życzył Kamil Panufnik przewodniczący Komisji Oświaty

 


Podobnie jak w latach poprzednich w ten wyjątkowy dzień nagrodzeni zostali również nauczyciele. Za trud wkładany w edukację dzieci i młodzieży nagrody dyrektora otrzymało dwunastu z nich.

 

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klas najmłodszych oraz starszych.


Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook