Dzisiaj jest środa, 03 czerwca 2020 r., 155 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
[FOTO] Uroczysta inauguracja roku akademickiego na pionkowskim UTW
Dodał: DL, 20-09-2019 20:10, odsłon: 1609
Fot. Anna Kiraga/MOK Pionki
Fot. Anna Kiraga/MOK Pionki

18 września w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach już po raz jedenasty odbyła się inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. UTW stwarza szansę do rozwoju osobistych zainteresowań osóbw wieku senioralnym i wspiera ich wiedzą akademicką z wielu fascynujących dziedzin, a także pomaga im uwierzyć we własne siły oraz możliwości intelektualne, kształtować nowe umiejętności, przezwyciężać poczucie osamotnienia.

Nowy rok akademicki rozpoczęło w tym roku blisko 70 słuchaczy. Z pewnością przyniesie on słuchaczom wiele ciekawych wykładów, warsztatów i spotkań.
 
Przybyłych słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pionkach przywitał Ryszard Dybiński - dyrektor MOK Pionki. Po powitaniu gości przybliżył ideę działalności oraz genezę powstania Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Dyrektor Ryszard Dybiński podziękował również słuchaczom UTW za to, że kolejny raz tak liczne grono przystępuje do Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz życzył samych sukcesów w nowym roku akademickim.
Idea Uniwersytetu Trzeciego Wieku powstała w latach siedemdziesiątych XX w. Pierwszy taki uniwersytet został założony we Francji w 1973 roku i działał przy uniwersytecie w Tuluzie. Jego twórcą był Pierre Vellas –profesor prawa i nauk społecznych. Do swojego pomysłu przekonał władze uniwersytetu w Tuluzie, które zgodziły się zorganizować spotkanie z 40 osobową grupą seniorów i wysłuchać informacji o ich potrzebach, a także skorzystać z ich doświadczeń. Polska była trzecim krajem, po Francji i Belgii, w którym przyjął się i rozwinął ruch uniwersytetów trzeciego wieku.
 

 

Pierwsza taka placówka powstała już w 1975 roku, w warszawskim Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. Jego założycielką była prof. Halina Szwarc – doktor nauk medycznych, zajmująca się gerontologią. Obecnie w Polsce funkcjonuje około 400 Uniwersytetów cieszących się ogromnym zainteresowaniem.

Podczas inauguracji słuchacze UTW dowiedzieli się, w jakich zajęciach będą mogli uczestniczyć, jak również co ich czeka w nadchodzącym roku akademickim, o czym poinformowała koordynator UTW Pani Anna Molenda oraz wręczyła wszystkim uczestnikom informatory na semestr I (zimowy).


 

Podczas Inauguracji na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach wystąpili uczniowie Szkoły Muzycznej w Pionkach. Następnie został  zaprezentowany pierwszy wykład pt. "Polska. Na muzycznym szlaku"autorstwa Pani Kamili Wieczorek - z wykształcenia  geograf, mgr turystyki, z zawodu – pilot wycieczek, z zamiłowania – muzykolog. Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook