Dzisiaj jest wtorek, 28 stycznia 2020 r., 28 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
[FOTO] Narodowe Czytanie 2019 w Pionkach. Usłyszeliśmy polskie nowele
Dodał: MaG, 09-09-2019 12:49, odsłon: 1340
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

W sobotę 7 września o godzinie 16.00 w budynku Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach zorganizowane zostało 8 Narodowe Czytanie. Była to już kolejna edycja wspólnego czytania znanych utworów literackich przez Polaków zaproponowane przez Parę Prezydencką.Organizatorem wydarzenia tradycyjnie była Miejska Biblioteka Publiczna w Pionkach.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Akcja organizowana jest przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej od 2012 roku. Celem kampanii jest propagowanie znajomości literatury narodowej oraz upowszechnianie czytelnictwa. Podczas tegorocznej, ósmej już odsłony Narodowego Czytania, Para Prezydencka zaproponowała do czytania „Nowele Polskie". W tym roku wydarzenie odbyło się w Centrum Aktywności Lokalnej.

 

Wszystkich zgromadzonych przywitała dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Marta Kwapisiewicz. Jako pierwszy usłyszeliśmy fragment noweli „Sawa”, którą odczytał ksiądz Mariusz Wincewicz. W dalszej kolejności fragmenty nowel „Katarynka”, „Dobra Pani”, „Sahem”, „Dym”, „Rozdzióbią nas kruki i wrony”, „Orka”, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” zaprezentowali zastępca burmistrza Kamila Kaczorowska, Julia Monkosa,  Zuzia Rdzanek, Irena Nalewajko ze stowarzyszenia Kontrast, Grażyna Gola z grupy kabaretowej Agat oraz Teresa Smal z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

Wspólne czytanie uświetniły występy wokalne uczennic Katarzyny Machniak z Ogniska Muzycznego w Pionkach oraz Mileny Alot.  Dla wszystkich biblioteka przygotowała również słodki poczęstunek. 

 

 

 

 

 

 


Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Cosik nie widać tego naszego burmistrza.
Nie było go na uroczystościach 1go września, teraz na Narodowym Czytaniu też nie. W przyszły weekend na rocznicy nadania praw miejskich też będzie zastępować go pani wiceburmistrz ? Mam wrażenie, że pan Zawodnik jednak bardziej identyfikował się z tą naszą miejscowością i było go więcej wśród mieszkańców.

Za ładny przykład niech posłuży burmistrz Kozienic. Wszędzie go pełno : na wyścigu kolarzy, na uroczystości medalowej triathlonistów, na obu ostatnich muzycznych festynach z Cugowskimi ,czy sobotnim Czytaniu.

A u nas jakoś dziwnie to wygląda.
A może jak zwykle tylko się czepiam ?

09-09-2019, 16:57:25
+ 43
- 9
odpowiedz
VIP
W przedszkolu był .
Dodane obrazki:
10-09-2019, 08:12:51
+ 102
- 66
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook