Dzisiaj jest środa, 21 listopada 2018 r., 325 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
'Czuwaj' - projekcja filmu i ciekawe spotkanie
Dodał: MarBas, 22-11-2017 09:16, odsłon: 4808
fot. Łukasz Wójcik / Fabryka Studio
fot. Łukasz Wójcik / Fabryka Studio

Kino działające przy Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu zaprasza, jak co poniedziałek, na Dyskusyjny Klub Filmowy. Tym razem na przedpremierowy pokaz filmu „Czuwaj” w reżyserii Roberta Glińskiego. Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem oraz Bartoszem Bednarczykiem, Komendantem Hufca ZHP Radom-Miasto.

Thriller rozgrywający się w świecie nastolatków ery internetu i mediów społecznościowych. Dwie grupy młodzieży z odmiennych światów, reprezentujące dwa różne systemy wartości zostają postawione naprzeciw siebie na skutek ryzykownej decyzji dorosłych. To co miało być lekcją odpowiedzialności i tolerancji przeradza się w twardą walkę o przywództwo. Z jednej strony wiara w szlachetne ideały, a z drugiej brutalne prawo silniejszego. Młodzi ludzie odizolowani od zewnętrznego świata, zamknięci w pełnej napięć grupie, ujawniają swoje prawdziwe, szokujące oblicza.

 

To kolejny krok po „Sali samobójców” na drodze w poszukiwaniu prawdy o tym, co dziś kieruje wyborami młodych. Współczesna próba postawienia dramatycznych pytań w duchu słynnego Władcy much, którego bohaterowie stoją już u progu dorosłości. Film prezentowany w konkursie głównym na FPFF Gdynia 2017.


O reżyserze: Robert Gliński - polski reżyser filmowy (także dokumentalista) i teatralny, scenarzysta, doktor habilitowany sztuki filmowej. Urodzony w 1952 roku w Warszawie. W latach 2008–2012 pełnił funkcję rektora Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, gdzie do dziś pracuje jako wykładowca z tytułem profesora. Dwukrotny zdobywca Złotych Lwów na FPFF w Gdyni za filmy „Wszystko, co najważniejsze...” (1992) i „Cześć Tereska” (2001). Ponadto zrealizował (wybrana filmografia): „Niedzielne igraszki” (1983), „Matka swojej matki” (1996), „Wróżby kumaka” (2005), „Świnki” (2009), „Kamienie na szaniec” (2014).


Projekcja w poniedziałek, 27 listopada, o godz. 19.45
Karnety na trzy dowolnie wybrane filmy w ramach DKF 27 zł, pojedyncze wejście - 12 zł. Po okazaniu biletu z kina promocja na zakup biletu na wystawę. Karnety i zaproszenia są ważne po uprzedniej rejestracji w kasie kina.
Po zakupie biletu, kasa nie przyjmuje zwrotów.

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MarBas
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook