Dzisiaj jest poniedziałek, 25 marca 2019 r., 84 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
'Akcja Wybory 2018' Kto szykuje się do wyborów? Mamy kilka nazwisk!
Dodał: MaG, 16-05-2018 15:05, odsłon: 6574

Wybory samorządowe to temat, który co raz częściej i głośniej omawiany jest wśród środowisk politycznych oraz zwykłych mieszkańców. Na kilka miesięcy przed wyborami wielu komentuje – nikt nadal nie mówi jeszcze głośno o kandydatach, którzy wystartują, by walczyć o najwyższe stanowisko w swojej gminie czy mieście. Dziś przedstawimy nazwiska potencjalnych kandydatów w obu pionkowskich samorządach.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

RYWALIZACJA NA SZCZYCIE

W przypadających na ten rok wyborach samorządowych o fotel wójta w Gminie Pionki dojdzie do ciekawej rywalizacji pomiędzy przedstawicielami dwóch organów władzy uchwałodawczej i wykonawczej.  Jako kandydat zamierza ponownie wystartować obecny wójt Gminy Pionki Mirosław Ziółek, który chce wystartować z własnego komitetu. Przedstawiciel gminy kolejny raz będzie próbował utrzymać niezachwianą przez kilka kadencji swoją pozycję lidera w tej rywalizacji.  Kontrkandydatem obecnego wójta będzie obecnie pełniący funkcję przewodniczącego Rady Gminy Pionki Tomasz Wróbel. To kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego.

W samym mieście Pionki do rywalizacji o tą zaszczytną funkcję zamierza walczyć kilku kandydatów. Na chwilę obecną swój udział w wyborach zapowiedział sprawujący obecnie funkcję burmistrza Romuald Zawodnik. To jednak nie jedyny kandydat jakiego mogą spodziewać się mieszkańcy Pionek. Do ewentualnej rywalizacji szykuje się również Krzysztof Banaszek, który zamierza startować z list Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Wśród potencjalnych kandydatów wymieniany jest również  Robert Kowalczyk, który  obecnie sprawującego funkcję wójta w Gminie Garbatka-Letnisko. Przedstawiciele lokalnych i regionalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości nie zaprzeczają jak również nie potwierdzają informacji o ewentualnym starcie członka partii Joanny Ewy Klich, która była dyrektorem przez jedną kadencję Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5.

Z doniesień medialnych wynika, że w jesiennych wyborach zabraknie sprawującego przez kilka kadencji funkcję burmistrza Marka Janeczka. Obecnie nie ma również dodatkowych informacji o ewentualnych kandydatach innych ugrupowań politycznych lub niezależnych komitetów.

Informacje o terminie wyborów samorządowych zapewne mieszkańcy naszego kraju poznają bliżej wakacji. Po jego ogłoszeniu będzie możliwe rozpoczęcie oficjalnych kampanii wyborczych. Wtedy również poznamy oficjalnych kandydatów, którzy zechcą powalczyć o funkcję wójtów, burmistrzów czy radnych.

 

 

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Proponuje dac szansę w następnej kadencji Zawodnikowi.
Może będzie lepiej
16-05-2018, 21:40:02
+ 205
- 111
odpowiedz
Wierzę głęboko w rozsądek wyborców. Specjalnie przyjadę na wybory bo wiem jakie to ważne dla Pionek i oddam głos na nową osobę. Od 2014 r. na bieżąco śledzę poczynania a w zasadzie kompromitację obecnego burmistrza. Nigdy więcej Zawodnika, nigdy więcej Janeczka i tzw. JAM-u - bo nic wielkiego dla Pionek nie zrobili.
Natomiast nauczyciel powinien zająć się kształceniem i wychowywaniem dzieci w szkole, za co pobiera pieniądze. Nauczyciel z placówki podległej gminie ze względu właśnie na podległość to fatalne rozwiązanie dla samorządu. Wystarczy prześledzić podnoszenie rąk obecnej Rady Miasta, "całkowite i ślepe oddanie większości" czy np. nauczycielka - radna głosująca za likwidacją swojej szkoły.

Co do wspomnianej wyżej podległości to chyba w ubiegłym roku PiS poruszał sprawę czynnych policjantów - radnych. Jak to się skończyło, nie wiem. Były założenia że czynny policjant miał mieć zakaz kandydowania do rady gminy.
16-05-2018, 22:21:12
+ 58
- 184
odpowiedz
Antek nie ośmieszaj się.Miałem Cię za porządnego faceta. Jak widać pozory mylą.
17-05-2018, 08:40:30
+ 95
- 176
odpowiedz
Amator
To koniecznie musi być prawdziwy mężczyzna !
Dodane obrazki:
17-05-2018, 08:46:59
+ 97
- 169
odpowiedz
Pana Zawodnika należy traktować w kategorii przedstawionej przez antka_policmajstra - pierwszy jakże trafny komentarz (może stawiający minusy nie zrozumieli intencji autora). Z powyższego zestawienia nazwisk - potencjalnych kandydatów według mnie tylko Pan Robert Kowalczyk jest odpowiednią osobą na którą postawi w wyborach zdecydowana większość Mieszkańców Pionek. Już zachęcam wszystkich do poparcia Tego doświadczonego samorządowca a jestem pewny że od listopada br. burmistrza na jakiego Pionki zasługują.
17-05-2018, 13:53:29
+ 191
- 366
odpowiedz
Może w następnym wcieleniu. Tym razem bez szans.
Dodane obrazki:
17-05-2018, 20:28:42
+ 128
- 215
odpowiedz
Jednak bez szans. W ciągu 10 min od tego wpisu ten kandydat dostał 12 minusów. To o czymś mówi.
17-05-2018, 20:42:24
+ 79
- 224
odpowiedz
No proszę. Już "- 19". Co będzie do rana ?
17-05-2018, 20:44:49
+ 77
- 217
odpowiedz
Proszę. Już "- 25" głosów przeciw oraz "O" plusów poparcia. I tak ludzie na ulicy mówią. Tu się potwierdza opinia publiczna. Jednak będzie nowy człowiek na tym stanowisku. Nie ma innego wyjścia.
17-05-2018, 20:53:46
+ 78
- 221
odpowiedz
Co to za robal na tyego listka wlazl?
W motylka on on sie juz nie zmieni.
17-05-2018, 21:26:07
+ 87
- 177
odpowiedz
"Inteligenci" minusami nie wygracie wyborów dla Zawodnika. Może jakieś argumenty merytoryczne, wiem macie kłopot bo "król" dostarcza wam codziennie wielu zmartwień i kłopotów. To jeszcze tylko pół roku - OSTATNIE nieudolnej kadencji a na koniec jak śpiewał niezapomniany Fogg "Ta ostatnia niedziela, dzisiaj się rozstajemy ..."

Większość myślących Mieszkańców nie życzy sobie już dłużej burmistrza paradującego z liściem po scenie!!!
18-05-2018, 06:20:35
+ 105
- 191
odpowiedz
Jeśli PiS rzeczywiście wystawi Panią Klich to popełni polityczne samobójstwo. Pionki są małym miastem i trudno być anonimowym, szczególnie jesli pełni lub pełniło się wysoką funkcję publiczną. Mieszkańcy nie mają najlepszej opinii o tej Pani.
"Tusk1980" - nie prowadzi się merytorycznej dyskusji nazywając adresata głupkami. (cudzysłów daje czytelnikowi taką wlaśnie domyslność)
Ale co do samej, wspomnianej merytoryki. Nie przeczytałem o żadnych "merytorycznych argumentach" na temat Pana Kowalczyka. "Dobry gospodarz" "Dobry samorzadowiec".
Tylko takie epitety. Epitety to nie argumenty.
"Zafascynowany" przytoczoną wypowiedziną Pana Kowalczyka podczas premiery filmu "Maria" cytowaną przez serwis P24 przejrzałem nagrania sesji Rady Gminy Garbatki-Letnisko dostępne na YouTube.
Jeśli ktoś narzeka na poziom obrad Sesji Rady Miasta Pionki, podejrzewam, że po obejrzeniu materialów z Rady Gminy zacytuje: "Wieś tańczy i śpiewa." Z Garbatką dodatkowy problem jest taki, że patrząc na to, co dzieje się w tej Gminie (odsyłam do zakładki Gminnej na stronie niniejszego serwisu), że ta wieś, ani nie tańczy, ani nie śpiewa.

P.S.
Jeszcze jedna refleksja. Ja nie sprzyjam, żadnej opcji burmistrzowskiej, ale wiem, że trzeba rozważyć wszelkie za i przeciw, zanim dokona się wyboru.
Z Wójtem Gminy Garbatka jest trochę tak jak z Mistrzem klasy niższej rozgrywek piłkarskich. Dobrze, że drużyna poradziła sobie w Klasie Okręgowej, ale czy to oznacza, że w 4 lidze jako beniaminek zdobędą tytuł Mistrzowski? Czekam na argumenty dlaczego Pan Wójt miałby sobie poradzić lepiej niż jakikolwiek dotychczasowy Burmistrz Pionek.
20-05-2018, 11:51:53
+ 75
- 57
odpowiedz
Waldemarze PKW jeszcze nie ogłosiła terminu wyborów. W kampanii wyborczej ocenisz program i spsób naprawy tragicznych finansów Miasta który przestawi Pan Robert Kowalczyk. Cierpliwości, to naprawdę bardzo dobry kandydat.
20-05-2018, 15:45:32
+ 73
- 178
odpowiedz
Czy Waldemar to nowe wcielenie nieodżałowanego Bibka?
20-05-2018, 20:43:46
+ 76
- 107
odpowiedz
czytając komentarze tego "profesjonalisty" możnaby odnieść wrażenie, iż te panegiryki na cześć jednego kandydata pisze osoba mu podległa lub też ktoś
z jego prywatnego otoczenia (poziom tych wypowiedzi nie działa na korzyść kandydata).
tak czy owak, nie są to merytoryczne wypowiedzi.
sąsiednia gmina, to mała społeczność i informacje
o sposobie zarządzania ludźmi i gminą na szczęście docierają do Pionek...podobno przypomina to orwellowski folwark.
20-05-2018, 21:57:48
+ 130
- 69
odpowiedz
Tak Echo Dnia przedstawiło dobrego samorządowca i najlepszego gospodarza gminy: "Robert Kowalczyk, wójt gminy Garbatka-Letnisko został Samorządowcem Roku 2017 w powiecie kozienickim. Tak zdecydowali w internetowym głosowaniu nasi czytelnicy. Zakończyło się ono w poniedziałek, 20 listopada o godzinie 21".

Alleluja a gdzie Zawodnik??? Napisz, pochwal się ... jak masz kim i czym! Co do twoich "merytorycznych wypowiedzi" - bez komentarza.
21-05-2018, 08:22:49
+ 75
- 179
odpowiedz
Ja nie popieram żadnego ujawnionego kandydata.
Co do głosowania w ED, łatwo podbijać sobie głosy w internecie, patrząc m. in. na wypowiedzi osoby pana "tuska1980". Poziom tych wypowiedzi i pochwał jest żenująco niemerytoryczny, nie będę więc już zaszczycać ich komentarzami.
A co do prawdziwego obrazu współpracy z tym kandydatem, wystarczy zapytać prywatnie ludzi, którzy z nim współpracują...
21-05-2018, 11:22:55
+ 128
- 69
odpowiedz
Masz rację, "zaszczycaj" kurier pionkowski i wieści z ratusza. Pytałem w gminie i prywatnie - opinia celująca o której ty możesz tylko pomarzyć.
Do poduszki przesyłam ciekawą lekturę.
Osoba narcystyczna zwykle myśli w sposób - zerojedynkowy, to znaczy dzieli zjawiska na dobre lub złe, najgorsze lub najlepsze, słuszne lub błędne. Nietrudno się domyśleć, że narcyz jest przekonany o tym, że jego działania i wybory życiowe są najlepsze. Gdy udowodni mu się brak racji, często złości się lub zrywa kontakt. Ponadto daje sobie prawo do nieprzestrzegania reguł i zasad oraz jest mocno roszczeniowy - uważa, że wszystko mu się należy. U niektórych narcyzów postawa wyższościowa jest mocno wyeksponowana, u innych na tyle zawoalowana, że trudno ją zidentyfikować w codziennym życiu (zauważamy ją dopiero w sytuacji konfliktowej lub przy bliższym poznaniu). Często towarzyszy jej perfekcjonizm.
22-05-2018, 00:42:44
+ 70
- 162
odpowiedz
Panie profesjonalista! to Pan nie wiesz że plebiscyty echa wygrywają ci co co mają kasę na smsy lub ludzi którzy wysyłają na nich te smsy. na wójta urzędnicy na przedsiębiorce pracownicy i sława i chwala! Lipa i tyle!
01-06-2018, 22:57:25
+ 33
- 12
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook